САД планирају да интензивирају војне ударе на Иран
Сједињене Америчке Државе су обавестиле Израел да у наредним данима планирају да појачају војне ударе на Иран, укључујуц́и и употребу тешких бомбардера, први пут од овогодишње заједничке америчко-израелске кампање против Ирана, пренели су данас израелски медији.
Свијет 22.07.2026 | 21:20
Према овим тврдњама, очекује се да ц́е амерички бомбардери гађати нуклеарно постројење Пикејкс маунтин у близини града Ком, с обзиром на поновљене претње америчког председника Доналда Трампа током протекле недеље да ц́е та област веома брзо бити на удару америчких снага, преноси Тајмс оф Израел.
Блиска безбедносна координација између Израела и САД наводно има за циљ да омогуц́и Израелу да се припреми за могуц́ност да Иран одговори на појачане америчке ударе ескалацијом својих напада, укључујуц́и лансирање ракета на Израел због чега је Израел од вечерас у стању највише приправности.
(Тањуг) Фото: АП

Коментари / 1
Оставите коментарЗока
22.07.2026 21:46Нек гађају матер своју. Оде гориво у 3 лепе пм.
ОДГОВОРИТЕ