Volden donio Crvenoj zvezdi pobjedu u Splitu

- Skoro tri sedmice nakon posljednje utakmice u ABA ligi, Crvena zvezda je ponovo zaigrala i to na gostovanju u Splitu, koji je odolijevao skoro 30 minuta, ali je na kraju poklekao - 60:71.

Košarka 09.03.2021 | 07:43

U prvih deset minuta, Split i Zvezda su se smjenjivali u vođstvu, ali je na kraju beogradski tim imao poen prednosti.

Druga četvrtina je protekla u znaku "crveno-bijelih", vodili su sa šest razlike - 26:20, ali je Split uspio do poluvremena da se pribere i na veliki odmor se odlazi sa minimalnom prednošću Crvene zvezde, kao i na kraju prve četvrtine - 33:32.

Rezultatska klackalica je bila do polovine treće dionice, da bi Beograđani uspjeli da se odlijepe na plus pet pred posljednjih deset minuta.

Upravo u četvrtoj četvrtini se vidjelo iskustvo Crvene zvezde, niti jednog trenutka prednost nije bila ugrožena, pa je Evroligaš zabilježio novi trijumf na Jadranu.

Кori Volden je bio ubjedljivo najbolji akter meča sa 24 poena, a ispratio ga je Ognjen Dobrić sa 12. Кod domaćina su Кedžo i Luković ubacili po 12, imao je Luković i devet skokova, a 11 je dodao Ukić.

Split - Crvena zvezda 60:71

Tabela: Mornar i Igokea 15-4, Cedevita Olimpija 15-3, Budućnost 14-3, Crvena zvezda 14-2, Mega Sokerbet 13-7, Partizan 7-12, Split 6-14, Кrka 6-13, FMP Železnik 6-12, Cibona i Zadar po 6-11, Borac 4-14, Primorska 0-17.