Волден донио Црвеној звезди побједу у Сплиту

- Скоро три седмице након посљедње утакмице у АБА лиги, Црвена звезда је поново заиграла и то на гостовању у Сплиту, који је одолијевао скоро 30 минута, али је на крају поклекао - 60:71.

Кошарка 09.03.2021 | 07:43

У првих десет минута, Сплит и Звезда су се смјењивали у вођству, али је на крају београдски тим имао поен предности.

Друга четвртина је протекла у знаку "црвено-бијелих", водили су са шест разлике - 26:20, али је Сплит успио до полувремена да се прибере и на велики одмор се одлази са минималном предношћу Црвене звезде, као и на крају прве четвртине - 33:32.

Резултатска клацкалица је била до половине треће дионице, да би Београђани успјели да се одлијепе на плус пет пред посљедњих десет минута.

Управо у четвртој четвртини се видјело искуство Црвене звезде, нити једног тренутка предност није била угрожена, па је Евролигаш забиљежио нови тријумф на Јадрану.

Кори Волден је био убједљиво најбољи актер меча са 24 поена, а испратио га је Огњен Добрић са 12. Код домаћина су Кеџо и Луковић убацили по 12, имао је Луковић и девет скокова, а 11 је додао Укић.

Сплит - Црвена звезда 60:71

Табела: Морнар и Игокеа 15-4, Цедевита Олимпија 15-3, Будућност 14-3, Црвена звезда 14-2, Мега Сокербет 13-7, Партизан 7-12, Сплит 6-14, Крка 6-13, ФМП Железник 6-12, Цибона и Задар по 6-11, Борац 4-14, Приморска 0-17.