Zvezda pobijedila u prvom finalnom meču ABA lige

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Partizan rezultatom 90:76 u prvom meču finala ABA lige.

Sport 27.05.2022 | 22:12

"Večiti" derbi u finalu ABA lige nam gotovo uvek govori da nas čeka napeta serija, a prvi meč je bio upravo takav.

Crvena zvezda je posle velike borbe uspela da nadigra Partizan i zasluženo povede sa 1-0 u finalnoj seriji.

Utakmica je počela poenima Alekse Avramovića, ali se Zvezda brzo konsolidovala i po prvi put povela preko Ostina Holinsa koji trojkom donosi 7:6 za crveno-bele, a potom nastavljaju Volters i Kuzmić do 11:6.

Videli smo dalekometnu trojku koju je pogodio Avramović, pa i Kevin Panter, da bismo videil prvi tajm-aut na meču kada je Radonjić pozvao minut odmora nakon koša Jama Madara za 20:15 u korist Partizana.

Četvrtina je završena tehničkom Stefana Markovića, a crno-beli su imali vođstvo 23:19, koje je nastavilo da raste i početkom drugog kvartala, da bi usledila serija Zvezde preko Dobrića i Ivanovića i stiglo je izjednačenje, 28:28.

(B92  Foto: Pedja Milosavljevic/STARSPORT)