Звезда побиједила у првом финалном мечу АБА лиге

Кошаркаши Црвене звезде победили су Партизан резултатом 90:76 у првом мечу финала АБА лиге.

Спорт 27.05.2022 | 22:12

"Вечити" дерби у финалу АБА лиге нам готово увек говори да нас чека напета серија, а први меч је био управо такав.

Црвена звезда је после велике борбе успела да надигра Партизан и заслужено поведе са 1-0 у финалној серији.

Утакмица је почела поенима Алексе Аврамовића, али се Звезда брзо консолидовала и по први пут повела преко Остина Холинса који тројком доноси 7:6 за црвено-беле, а потом настављају Волтерс и Кузмић до 11:6.

Видели смо далекометну тројку коју је погодио Аврамовић, па и Кевин Пантер, да бисмо видеил први тајм-аут на мечу када је Радоњић позвао минут одмора након коша Јама Мадара за 20:15 у корист Партизана.

Четвртина је завршена техничком Стефана Марковића, а црно-бели су имали вођство 23:19, које је наставило да расте и почетком другог квартала, да би уследила серија Звезде преко Добрића и Ивановића и стигло је изједначење, 28:28.

(Б92  Фото: Педја Милосављевиц/СТАРСПОРТ)