Zvezda protiv Pjunika kreće u pohod za Ligu šampiona

- Fudbaleri jermenskog Pjunika biće rival prvaku Srbije Crvenoj zvezdi u 3. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Fudbal 26.07.2022 | 22:55

Jermeni su večeras sa 4:1 (1:1) ubedljivo savladali Didelanž na gostovanju u revanš meču 2. kola kvalifikacija za elitno takmičenje.

U prvom meču u Jerevanu bilo je 1:0 za tim iz Luksemburga, pa će Pjunik 3. avgusta gostovati na stadionu "Rajko Mitić" u Beogradu, dok će revanš biti odigran 9. avgusta u Jerevanu.

Na stadionu Jos Nosbaum domaćin Didelanž poveo je u 21. minutu golom Mošina Hasana, ali je Pjunik svega tri minuta kasnije izjednačio preko Žuninja.

Gosti su do preokreta došli preko Luke Juričića u 54. minutu, na 3:1 povisio je Jusuf Otubandžo u 76. minutu, a konačan rezultat postavio je Juričić drugim golom na meču u 85. minutu.

Crvena zvezda i Pjunik nikada se nisu sastajalu u evrokupovima, a jedini duel sa timovima iz Jermenije crveno-beli odigrali su u sezoni 2020/21.

Petostruki uzastopni šampion Srbije u oktobru 2020. savladao je Ararat Jermeniju sa 2:1 i izborio plasman u grupnu fazu Lige Evrope.

(Tanjug Foto: StarSport)