Звезда против Пјуника креће у поход за Лигу шампиона

- Фудбалери јерменског Пјуника биће ривал прваку Србије Црвеној звезди у 3. колу квалификација за Лигу шампиона.

Фудбал 26.07.2022 | 22:55

Јермени су вечерас са 4:1 (1:1) убедљиво савладали Диделанж на гостовању у реванш мечу 2. кола квалификација за елитно такмичење.

У првом мечу у Јеревану било је 1:0 за тим из Луксембурга, па ће Пјуник 3. августа гостовати на стадиону "Рајко Митић" у Београду, док ће реванш бити одигран 9. августа у Јеревану.

На стадиону Јос Носбаум домаћин Диделанж повео је у 21. минуту голом Мошина Хасана, али је Пјуник свега три минута касније изједначио преко Жуниња.

Гости су до преокрета дошли преко Луке Јуричића у 54. минуту, на 3:1 повисио је Јусуф Отубанџо у 76. минуту, а коначан резултат поставио је Јуричић другим голом на мечу у 85. минуту.

Црвена звезда и Пјуник никада се нису састајалу у еврокуповима, а једини дуел са тимовима из Јерменије црвено-бели одиграли су у сезони 2020/21.

Петоструки узастопни шампион Србије у октобру 2020. савладао је Арарат Јерменију са 2:1 и изборио пласман у групну фазу Лиге Европе.

(Тањуг Фото: СтарСпорт)