Meč nastavljen: Mega u finalu Kupa Radivoja Koraća

- Košarkaši Mege plasirali su se u finale Kupa Radivoja Koraća, pošto su večeras u polufinalu u Nišu pobedili ekipu FMP-a rezultatom 86:67 (24:20, 16:10, 14:22, 13:34).

Košarka 17.02.2023 | 20:08

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Petar Kovačević sa 20 poena, dok su Aleksa Uskoković i Danko Branković dodali po 13. U ekipi iz Železnika najbolji je Aleksa Stepanović sa 15 poena, dok je Paulijus Valinskas ubacio 14.

Utakmicu je obeležio prekid u 37. minutu, pošto su se sudije bile povukle u svlačionicu, jer su navijači sa tribina vređali košarkaše iz Železnika.

FMP je bolje ušao u meč i prvu četvrtinu ekipa iz Železnika dobila je rezultatom 22:18. FMP je u 15. minutu imao vođstvo od 12 poena (32:20), a prednost tima iz Železnika je rasla iz minuta u minut. "Panteri" su u 19. minutu poveli 40:23, a prvo poluvreme je završeno vođstvom FMP-a 40:30.

FMP je u prvom delu treće četvrtine održavao dvocifrenu prednost, a u 26. minutu je bilo minimalnom prednošću od 54:52. Košarkaši Mege su trojkama u poslednjoj četvrtini uspeli da preokrenu rezultat, a u 37. minutu utakmicaje bila prekinuta na oko pola sata, pošto su navijači vređali košarkaše FMP-a. Sudije su se povukle sa terena, a utakmica je nastavljena pošto je ispražnjena tribina sa navijačima, koji su vređali igrače iz Železnika.

Mega je u nastavku meča uspela da sačuva visoku prednost i zasluženo je stigla do pobede.

U drugom polufinalu od 21 sat će igrati Crvena zvezda i Partizan.