Меч настављен: Мега у финалу Купа Радивоја Кораћа

- Кошаркаши Меге пласирали су се у финале Купа Радивоја Кораћа, пошто су вечерас у полуфиналу у Нишу победили екипу ФМП-а резултатом 86:67 (24:20, 16:10, 14:22, 13:34).

Кошарка 17.02.2023 | 20:08

Најефикаснији у победничком тиму био је Петар Ковачевић са 20 поена, док су Алекса Ускоковић и Данко Бранковић додали по 13. У екипи из Железника најбољи је Алекса Степановић са 15 поена, док је Паулијус Валинскас убацио 14.

Утакмицу је обележио прекид у 37. минуту, пошто су се судије биле повукле у свлачионицу, јер су навијачи са трибина вређали кошаркаше из Железника.

ФМП је боље ушао у меч и прву четвртину екипа из Железника добила је резултатом 22:18. ФМП је у 15. минуту имао вођство од 12 поена (32:20), а предност тима из Железника је расла из минута у минут. "Пантери" су у 19. минуту повели 40:23, а прво полувреме је завршено вођством ФМП-а 40:30.

ФМП је у првом делу треће четвртине одржавао двоцифрену предност, а у 26. минуту је било минималном предношћу од 54:52. Кошаркаши Меге су тројкама у последњој четвртини успели да преокрену резултат, а у 37. минуту утакмицаје била прекинута на око пола сата, пошто су навијачи вређали кошаркаше ФМП-а. Судије су се повукле са терена, а утакмица је настављена пошто је испражњена трибина са навијачима, који су вређали играче из Железника.

Мега је у наставку меча успела да сачува високу предност и заслужено је стигла до победе.

У другом полуфиналу од 21 сат ће играти Црвена звезда и Партизан.