Milićević: Šamac zaslužuje veću podršku Vlade

Period koji je za nama nije bio ni malo lak, ali smo uspjeli da od jedne od najzaduženijih napravimo lokalnu zajednicu koja je među najmanje zaduženim u Republici Srpskoj, rekao je načelnik opštine Đorđe Milićević, nakon svečane sjednice, povodom dana opštine Šamac.

Republika Srpska 15.04.2026 | 16:59
Milićević: Šamac zaslužuje veću podršku Vlade

Milićević je dodao da ga posebno raduje prisustvo sve većeg broja novih firmi na području ove opštine, kao i novi investicioni ciklus. 2026. godinu obilježiće izgradnja Poslovne zone “Lugovi”, koja će se nalaziti na trasi budućeg autoputa Beograd – Banjaluka i za koju se već potpisuju ugovori sa zainteresovanim investitorima.

Opština Šamac je za izgradnju infrastrukture već obezbijedila 500.000 KM, rekao je Miličević i dodao da su u svih 25 mjesnih zajednica realizovani brojni infrastrukturni projekti.

“Kancelarija za saradnju sa građanima na području MZ Obudovac, podigli smo nivo usluga u okviru Centra za socijalni rad. Negdje oko 700.000 KM, samo u poslednjih godinu dana, uložili smo u putnu infrastrukturu i naravno ono što svake godine bilježi ozbiljan napredak – krećemo u osmu mjesnu zajednicu – za nepunih 5 godina 123 kilometara nove vodovodne mreže i to vlastitim sredstvima, uz podršku građana.

Sve su to dostignuća koja su rezultat ozbiljnog rada protekle godine, ozbiljne vizije i šanse, koju opština Šamac, u to sam siguran, u narednom periodu ima, a to ćemo pokazati i tokom narednih godina”, rekao je Milićević.

Raduje to što će nakon 50 godina biti izvršena sanacija zgrade policijske stanice i što će dio sredstava u tu svrhu izdvojiti Vlada Republike Srpske, kaže Milićević.

“Raduju me ovi pomaci i hoću da vjerujem da opština Šamac, zahvaljujući svemu onome što je činila proteklih godina, zaslužuje svoje mjesto sa aspekta podrške Vlade Republike Srpske i naravno, ja kao načelnik opštine Šamac, a tome je uskoro je 10 godina, smatram da to ni iz bliza nije bilo dovoljno i očekujem promjenu takve vrste politike, ne samo prema opštini Šamac, već prema svim onim opštinama koje zaslužuju veću podršku Vlade”, rekao je Milićević.

Svečanoj sjednici Skupštine opštine Šamac su prisustvovali predsjednik Vlade Republike Srpske, Savo Minić, ministri Petar Djokić i Radan Ostojić, predsjedavajući Predstavnickog doma Parlamentarne skupštine BiH Darko Babalj, gradonacelnik Banjaluke i predsjednik Pokreta Sigurna Srpska, Draško Stanivuković, načelnici opština Modriča i Teslić, narodni poslanici Ognjen Bodiroga, Milan Petrović, Slaviša Marković, kao i predsjednica Narodnog fronta Jelena Trivić, te brojne delegacije, zvaničnici i gosti.

“Vlada radi projekte koji su u nadležnosti Vlade Republike Srpske, kada je u pitanju uređenje korita rijeke Bosne i sve ono što je vezano za nivo Vlade Republike Srpske, ali smatram da kohezija, koja treba da bude prirodna, ona iskrena, bez obzira na sve antagonizme, koji su u svakoj riječi ili slovu nekada mogu osjetiti, ali moramo da se uzdignemo iznad toga i moram da kažem da je iz Vlade u opštinu Šamac, preko poljoprivrede i svih ostalih davanja, uplaćeno je 37,7 miliona KM, što je sigurno značajna podrška”, rekao je premijer Minić.

“Veoma me raduje što sam na ovoj svečanosti čuo šta je sve ovdje urađeno. Ponosan sam na rezultate načelnika i predsjednika skupštine i cijeli njihov tim, sve one koji su okupljeni oko razvoja opštine. Da vidimo puteve, vodovode... sve ono što grade i obnavljaju i da opština ovo zadnju deceniju dobija novi obris, pečat i oblik i mene to, kao gradonačelnika najvećeg grada u Srpskoj raduje”, rekao je gradonačelnik Banjaluke, Draško Stanivuković.

Nakon svečane sjednice, prisutni su se uputili prema centralnom spomen obilježju, gdje je služen parastos, te položeni vijenci i cvijeće za pokoj duša borcima Vojske Republike Srpske, koji su pali u odbrani ovog grada.

(BN) 

Komentari / 4

Ostavite komentar
Name

Radivoje

15.04.2026 17:55

Vlast i cjelokupna opozicija na okupu osim Vukanovića i njegovih

ODGOVORITE
Name

Goga

15.04.2026 18:11

Gdje su Vukani Blanuša? Vidimo Draško i Jelena zajedno. Radulović and company nešto planiraju?

ODGOVORITE
Name

Ih

15.04.2026 19:58

Babalj za precednika

ODGOVORITE
Name

?

15.04.2026 20:12

Sve najljepše kada se slave godišnjice treba kazati.Nije sve najljepše realno gledajući,kada ćete riješiti status firme Nova Forma ili Budućnost,kada obeštetiti radnike ove firme,prije svega doprinosi za PIO,a ima i drugih dugovanja prema radnicima.

ODGOVORITE