Odgoditi izbore dok se ne uvedu nove izborne tehnologije!

• Predsjednik SDS, Branko Blanuša, kritikuje vlast što umjesto pomoći građanima radi na sabotiranju uvođenja skenera na izborima.

• Opozicija planira tražiti odgađanje izbora dok se ne uvedu nove izborne tehnologije.

• Blanuša naglašava važnost hitnih mjera za ublažavanje inflacije zbog rasta cijena goriva.

• On smatra da vlast koristi trenutnu situaciju da bi povećavala poreze na štetu građana.

• Ističe da su trenutne cijene goriva u BiH jedne od najviših u regionu, uprkos lošijem standardu građana.

Umjesto da se potrude da pomognu građanima koji su suočeni sa ogromnom inflacijom, ljudi iz vlasti brinu samo o tome kako sabotirati uvođenje skenera na izborima ove jeseni, kazao je predsjednik SDS Branko Blanuša, prilikom razgovara sa građanima banjalučkog naselja Borik.

Republika Srpska 18.04.2026 | 11:46
Odgoditi izbore dok se ne uvedu nove izborne tehnologije!

Blanuša je poručio da će opozicija tražiti odgađanje izbora sve dok ne budu uvedene nove izborne tehnologije i da neće dozvoliti da, kao i mnogo puta do sada, izbori budu pokradeni.

Odgovarajući na pitanje građana o kandidaturi za predsjednika Republike Srpske, Blanuša je istakao da će on ispoštovati zaključke organa SDS koji su donijeli odluku da na izborima on bude kandidat za tu funkciju.

„U razgovoru sa građanima čuli smo njihovo viđenje trenutne situacije u našem društvu i probleme koje ih tište, kao i prijedloge za njihovo rješavanje. Opravdana zabrinutost zbog ekonomskog uništavanja Republike Srpske i prodaje njenih resursa i to se mora zaustaviti“, kategoričan je Blanuša.

Poručuje da su potrebne hitne i konkretne mjere kako bi se ublažila inflacija izazvana rastom cijena goriva.

„Vlast je građane ostavila na cjedilu, a trenutnu situaciju i inflaciju pokušava iskoristiti kako bi ubirala što veće poreze. To najbolje potvrđuje podatak da je BiH prije izbijanja rata u Iranu imala najniže cijene goriva u regionu, a da su one sada iste ili veće u odnosu na okolne zemlje“, kazao je Blanuša, napominjući da imamo tako visoke cijene uprkos tome što sve zemlje u okruženju imaju bolji standard on nas.

(BN) foto: BN 

Komentari / 11

Ostavite komentar
Name

Momo

18.04.2026 11:59

Jest, odgoditi pa da SNSD ima dovoljno vremena da istrazi novu tehnologiju i nadje nacine za prevaru. Nista odgadjati, ici s izborima najesen i to s novim skenerima!

ODGOVORITE
Name

Re

18.04.2026 12:54

Bar mrtvi nece moci glasati.

Name

E Momo

18.04.2026 12:59

Ma nece da moze sa novim skenerima pa vidis da opstruisu godinama da se nabave skeneri.A i da nabave onda na taj dan bi nesti puklo u zici i nema veze kao i mnoge kamere nisu radile bas taj dan.

Name

Kilo

18.04.2026 12:23

Skeneri nece nista promjeniti. Budzetlije glasaju za vlast,malo se dokupi. Narod je korumpiran.

ODGOVORITE
Name

Ocito

18.04.2026 12:38

Skeneri vladajucim ne odgovaraju svaka njihova žalba je baš trideseti dan sve to smanjiti na 10 dana ili izbore zakazati kada stignu skeneri

ODGOVORITE
Name

NEKA NABAVE

18.04.2026 12:46

NEKA NABAVE OPREMU I A VREMENA. SNSD NE TREBA NI PITATI. DOSTA JE KRADU IZBORE OD 2014 GODINE.CUJ ONI NECE MA KO SU ONI.

ODGOVORITE
Name

Joko

18.04.2026 12:58

Tko ima dosta novaca od politicara njegovi su izbori jer novac vrti gdje burgija nemoze.

ODGOVORITE
Name

Traziti

18.04.2026 13:05

Javno da visoki predstavnik reaguje i ubrza pripreme za izbore. Ovim lopovima ništa ne odgovara osim sto ih handri i vuče za nos gradjanin Milorad koji je u suštini niko i ništa.

ODGOVORITE
Name

Tihomir BL

18.04.2026 13:13

Ako nebude skenera ja neću ni izlaziti .Da džaba nedangubim.

ODGOVORITE
Name

Dule

18.04.2026 13:37

Dzaba skeneri dok je kupovine glasova, treba povećati kazne, uvesti kazne zatvora minimum 5 godina pa nek onda stisnu.Ovako parkiraju auto ispred biračkog mjesta i samo dijele pare, naravno policija ne reaguje jer je njihova.

ODGOVORITE
Name

Rade

18.04.2026 13:37

Dodik i Čović pokušavaju preko svoji tajkunski firmi da blokiraju nabavku skenera da bi opet mogli da pokradu izbore .

ODGOVORITE