Oprez: Otrov za pacove pronađen u hrani za bebe

Policija u Austriji saopštila je da je otrov za pacove pronađen u teglicama hrane za bebe kompanije HiPP nakon povlačenja proizvoda iz više od 1.000 supermarketa "Špar" zbog zabrinutosti za bezbjednost.

Svijet 19.04.2026 | 11:09
Oprez: Otrov za pacove pronađen u hrani za bebe
Slušaj vijest

Policija u Burgenlandu navela je u saopštenju da je uzorak iz jedne od teglica hrane za bebe "Šargarepa i krompir" od 190 grama, koje je prijavio kupac, bio pozitivan na otrov za pacove.

Iz kompanije HiPP navode da se ne može isključiti da je opasna supstanca unesena u proizvod i da je možda neko neovlašćeno promijenio sadržaj njihovih teglica hrane.

- Konzumiranje sadržaja tegli moglo bi biti opasno po život - saopštio je HiPP.

Policija je saopštila da su teglice imale naljepnicu sa crvenim krugom na dnu i poklopac koji je već bio otvoren ili oštećen, nedostajao mu je zaštitni pečat, a teglice su imale i neobičan miris.

Početni laboratorijski testovi na sličnim teglama koje je policija zaplijenila u Češkoj i Slovačkoj pokazali su prisustvo toksične supstance. U saopštenju nisu navedeni dodatni detalji.

Policija je takođe saopštila da su vlasti u Austriji upozorene na rizik nakon istrage u Njemačkoj.

Neimenovani portparol kompanije "Špar" saopštio je da povlačenje proizvoda bila mjera predostrožnosti i da je to uticalo na 1.500 prodavnica u Austriji, bez uticaja na prodajna mjesta na drugim lokacijama.

"Špar" i HiPP su savjetovali kupcima da ne konzumiraju sadržaj tegli kupljenih u Austriji.

Oni su rekli da će kupci dobiti potpuni povraćaj novca za vraćene proizvode.

Policija je savjetovala kupcima da temeljno operu ruke ako dođu u kontakt sa teglom. 

(Agencije) Foto: BN ilustracija

Komentari / 1

Ostavite komentar
Name

MM

19.04.2026 12:08

Bice i pobjedit ce !

ODGOVORITE