Kusturica zajedno sa ljudima iz vrha Srpske "udario" na Vučića
- Kusturica je na nekim sastancima, kojima su prisustvovali i ljudi iz vrha Republike Srpske, potencirao da je on najveći srpski intelektualac i da je idealan kandidat i idealan predsednik države.
Srbija 23.06.2026 | 11:35
Režiser Emir Kusturica vodi u tajnosti intenzivne razgovore sa blokaderima o svojoj mogućoj kandidaturi za predsednika Srbije.
Kako Republika saznaje upravo iz blokaderskih redova, do sada je održan veći broj sastanaka, a iako nisu svi baš oduševljeni njegovom (samo)kandidaturom, postoji jasno profilisana grupacija blokadera, računajući tu i pojedine opozicione stranke, koja ga podržava.
- Glavni Kusturičin problem jeste, da tako kažem, to što je proruska varijanta. Dobro su svima poznate njegove veze s Moskvom i tamošnjim estrablišmentom, on često boravi u Rusiji, i to se jednom delu blokadera ne sviđa, pre svega, onima koji zagovaraju apsolutni evrofanatizam - objašnjava naš dobro upućeni sagovornik.
Hoće otpadnike
Izvor dalje ističe da je Kusturica i te kako svestan ovog ograničenja, zbog čega on i struja koja ga gura povlače neke taktičke poteze:
- Na jednom od sastanaka je jasno rekao da je spreman da spusti loptu što se tiče Rusije i reterira u stavovima, što bi mu, kako se nada, donelo i glasove već pomenute prozapadne blokaderske struje.
Režiser, kako se može čuti, ubeđuje blokadere da je daleko bolji kandidat od Vladana Đokića, političara prerušenog u rektora, te profesora Mila Lompara.
Prema informacijama iz Kusturičinog okruženja, on održava kontakte i s jednim brojem ljudi koji su bili u SNS ili bliski naprednjacima, koje sam naziva korisnim otpadnicima.
- Zanimljivo je da je nedavno ugostio bivšu ministarku zdravlja Danicu Grujičić, s kojom je razgovarao o zajedničkom delovanju jer i nju vidi kao deo blokaderskog korpusa - objašnjava naš izvor i dodaje:
- Kusturica je na nekim sastancima, kojima su prisustvovali i ljudi iz vrha Republike Srpske, potencirao da je on najveći srpski intelektualac i da je idealan kandidat i idealan predsednik države.
Čekaju se plenumi
Podsetimo, Republika je nedavno pisala o političkim sastancima na Mokroj gori, gde Kusturica najčešće obitava. Posebno je bio zanimljiv sastanak održan još prošle godine na kojem je bio i Željko Budimir, aktuelni ministar unutrašnjih poslova RS, inače, izuzetno blizak s liderom Novog DSS Milošem Jovanovićem.
- Oni su dugogodišnji saradnici, a prema nekim nezvaničnim informacijama, Budimir mu je čak i venčani kum. Uoči blokaderske akcije, kad su, navodno, vozili bicikle do Strazbura, njih dvojica su se susrela s Emirom Kusturicom na Mokroj gori, a s njima je bila i jedna novinarka s blokaderske televizije, poznata po izuzetno oštrim stavovima prema vlasti u Srbiji. Tada je Kusturica obezbedio nekoliko bicikala - iznosi detalje sagovornik i podseća da je Budimir svojevremeno organizovao u Banjaluci studentske skupove podrške studentima-blokaderima u Beogradu.
Za sada, blokaderski plenumi se još nisu zvanično izjašnjavali o predsedničkim kandidatima, a lobiranje se nastavlja.
"Vučiću, mene da pitaš za svaku važniju odluku"
Koliko Kusturica ima visoko mišljenje o sebi, možda najbolje govore njegove reči na sastancima na Mokroj Gori. Tada je, kažu naši izvori, rekao, ni manje ni više, nego da smatra da bi predsednik Aleksandar Vučić njega trebalo da zove i s njim da se konsultuje pre svake važnije spoljnopolitičke odluke.
Verovali ili ne, ali doslovno je tako pričao, i to ne jedanput.
(Informer) Foto: Tanjug

Komentari / 60
Ostavite komentarB Lučanin
23.06.2026 11:53To se zna da je Dodigova mafija uvjek i radila protiv Vučića . Dobar je Dodigu kad pomaže i daje za pojedine opštine a te opštine dobiju samo trećinu od tog ostalo završava naračunima porodice Dodig
ODGOVORITEB, ličanonu
23.06.2026 12:10Tako mu i treba, Jebo ga Grbo i jednog i drugog, Grbo bi izdao cijeli rod o porod samo da mu je Kase i Trona A i ovaj Pusturica, kao i grbavi mogu samo, kod Srba a o i niti jedan nisu Grbo porijeklom iz najvećeg gnijezda NDH, a Studena Veoma, Selo, A Pusturica, iz Biha, Bošnjak,
Re.banjačučanin
23.06.2026 12:36Istina.
Svarog
23.06.2026 12:38Na kojeg ti Dodiga misliš, možda onog hrvatskog tenisera Ivana Dodiga? Jer ovaj naš glavonja se preziva Dodik.
Ре
23.06.2026 12:46Davno mi je moj pokojni đed rekao ,sine čuvaj se izroda svog naroda ćosava čovjeka i onog ko krije pogled.
Kako Tanjug javlja
23.06.2026 13:43Došlo vrijewme da se nekada strašni govornik svih plaćenih skupova vrati na fabrička podešavanja
Banjaluka
23.06.2026 11:55Budimir i Vukan na istoj strani, polako se otkrivaju karte ko i za koga radi!?
ODGOVORITEBUDOS
23.06.2026 13:46Ma kakav crni Kusturica, nemozes proci na Mokroj gori da ne platis njemu taksu, da mu to drzava uzme od cega bi pametovao. A Vukana citam svaki dan, nema u BiH covjek koji vise mrzi Srbiju od njega. Volio sam ga a sada mi je naj omrazeniji politicar iz BiH. Kad ljudi na izborima pobijede regularno skidam kapu.
Milan
23.06.2026 11:56Bivši Bošnjak hoće na čelo Srbije. Bravo braćo Srbi.
ODGOVORITERe Milan
23.06.2026 12:44Pa i Vučić je Bosanac.
Xxx. Milan
23.06.2026 13:28Moze na celo Gaze il federacije akoga njegovi izaberu Jedino dase posrbi gdje su nekad njegovi potomci bili..
Rade iz Mrkonjić Grada
23.06.2026 13:51Ako Bosanci ne sjebu Srbiju, niko neće. Samo još fali da Nele Karajlić bude nekakav ministar, a Vojo Šešelj, bivši Sarajlija, ministar pvopagande. Bokte, kakav bi to tim bio.
Bane
23.06.2026 11:57Sada imamo prve obrisei iz ugla opozicije ko i za koga u režimu radi. Svasšta će se razotkriti.
ODGOVORITENije nego
23.06.2026 12:06Stari prevarant?
ODGOVORITEGradiska
23.06.2026 12:07Kad bi se malo okupao i obrijao , od velikog umjetnika do patoloskog bolesnika za hvalisanje . Sve ih hvali dok ih kuluci , kad zavrnu slavine onda ih pljuje . Karakter 0
ODGOVORITERe Gradiška
23.06.2026 12:41Dosadašnja praksa govori da je tako.Lizoguzac.
X2
23.06.2026 13:25Tacno.
Dobojlija
23.06.2026 13:53Kusta je propao odkad je otišao u Srbiju. Trebao je sa sobom bar Abdulaha Sidrana povesti, jer bez njega je bio obični, ne smijem reći šta, al znaš na šta mislim. Nemoj se praviti da ne znaš, kad znam da znaš.
Nada
23.06.2026 12:11Ma on udara na sve vrlo, vrlo loš čovjek, imala sam priliku da to upoznam.
ODGOVORITEEhhh
23.06.2026 12:23Koga si ti to upoznala Naduraaa?
Jovica
23.06.2026 12:11Ružni balijski konj 👹
ODGOVORITEHary
23.06.2026 12:24Pa nemoj tako Jovice. Mnogo ste ga hvalili i tetošili kad je presao na pravoslavnu vjeru i dao sebi ime Nemanja. Prije toga smo ga mi odbacili jer smo se uvjerili da je otpad i pokvarenjak. Ali vi ste ga objerucke prihvatili. Govorili ste o njemu da je proslavljeni srpski reziser. Dodik mu je dao sve sto je pozelio. A mi smo vam cijelo vrijeme govorili da je prevarant. Pa eto vam ga sad. Nama ne treba.
Xy
23.06.2026 12:29Jovica Kele Nije više balijski. Sad je srpska konjima. Pazite, ljepota je prelazna. 🤣🤣🤣🤣
Dimso
23.06.2026 12:34Jovice, on je Srbin. Krstili ga vasi Mitropoliti i Patrijarh. Vodali ste ga pi mitinzima i predtavljali kao Srbina. Mi Bosnjaci smo ga davno odbacili jer smo znali da je go##o. Mi nikad ne bi prihvatili u nase redove nekog koga biste vi ocijenili kao prevaranta i pokvarenjaka. Ali et vi jeste Kusturicu iako ste znali sta mi o njemu mislimo. Eto vam ga, čuvajte vaseg proslavljenog srpskog rezisera.
Lele
23.06.2026 12:14Sts ti lupas daste bar pola ko Vucic sto vodi brigu o narodu a vi rogonje narod osiromasite gadovi burlini
ODGOVORITEZoki
23.06.2026 12:15Uh zaudara..
ODGOVORITEŽeljko
23.06.2026 12:17To mu je hvala za sve što je pomogao Republici Srpskoj? Burlo grbavi bi izdao i rođenu majku radi svojih interesa. Ustaško govno.
ODGOVORITEImamo li
23.06.2026 12:24ikakvih drugih argumenata osim ustaša, balija, četnika, crvenih, crnih itd.? Baš visoko intelektualno društvo!
Snježana
23.06.2026 12:38Meni je svejedno ali Srbija je Srbija,biće to sve dobro!Ko god bio presednik,uglavnom mora biti na evropskom putu!
Miloš
23.06.2026 12:27Koje drzave? Ti si svakako otpisan, i kod muslimana i kod pravoslavaca! Jednom izdajnik, zauvijek izdajnik!
ODGOVORITERoki
23.06.2026 13:58Nemoj tako, eno Sarajevo plače za njim. Neki dan dobi ulicu u Sarajevu i to blizu centra. Ja se iznenandio. Pročitaj na Avazu, ako BN nije prenijela tu informaciju.
Radovan Vuković
23.06.2026 12:28Čupavi nepismeni magarac, majmun, vepar i dodikov igrač, fukara!
ODGOVORITEEhhh
23.06.2026 13:56Zemlja ti se radovala.
Izrod
23.06.2026 12:36Ovoj pjanduri je bolje da se ide liječiti od alkohola i droge. U fazi je halucinacija a to je opasno psihičko stanje za koje nema valjane terapije.
ODGOVORITENemanja sine Muratov
23.06.2026 12:48Nemanja, pao si ku**u za ušiiiiiii.
ODGOVORITERadmila
23.06.2026 13:59Nemanja Muratović. Majka ga se odrekla. Otac mu je Rom i boli ga ona stvar da li mu je sin ateista ili pravoslavac.
Dodikova
23.06.2026 12:51ulizica sa teškom psihijatrijskom šifrom. Izmuzao je od bakinačkog vola šta je mogao ali prokletnik je prokletnik
ODGOVORITEPredrag 83
23.06.2026 12:56Britanski plaćenik uvjek bio i ostao. Svi ozbiljni ljudi znaju da radi za Britance i on i njegov drug iz bakinaca i niko nista.
ODGOVORITESina
23.06.2026 13:03Nisu blokaderi već zdrava i pametna mladost Srbije. Živjeli studenti!
ODGOVORITEXxx Sina
23.06.2026 13:31Duvaj im
Vesna Bajič
23.06.2026 13:09Pokrali Republiku Srpsku, pa hoće i Srbiju. To Dodik šalje njega za predsjednika, pa da mogu zajedno perušati, kao što su Republiku Srpsku. Vučić ne vidi da mu glavni radi iza leđa.
ODGOVORITEDr
23.06.2026 13:16Studenti pobjeđuju
ODGOVORITEBanja Luka
23.06.2026 13:18Nećete valjda tog usmrđenog cigana za predsednika..Ušljo ušljivi je on,kao i dudule.
ODGOVORITEEhhh
23.06.2026 13:55Šta ti pišeš, čovječe?
NARCISOIDNOST
23.06.2026 13:19BOŽE, ŠTA JE OVAJ SEBI UMISLIO. STRAŠNO.
ODGOVORITED2
23.06.2026 13:23On je najveca podmetačina studentima. Gde god je bio samo je uzimao za sebe.
ODGOVORITERe D2
23.06.2026 13:55Upravo tako.Dobio dosta od Srbije a i ovde.Iz Sarajeva ddavno ga najurili🤬
Marko
23.06.2026 13:54Ahahahahahahahahaha! Kako je komično gledati kako se neki zauskakuju kao mala djeca nebi li zavadili Vučića i Dodika!
ODGOVORITESrbijanka
23.06.2026 13:56Predsedniče Vučiću, sav PATRIOTSKI SRPSKI NAROD JE UZ VAS. SVI MI koji SMO SRBI u DUŠI, a ne SRBI IZ INTERESA SMO UZ VAS. Budi Predsedniče HRABAR, budi JAK, DUŠMANIMA, IZDAJNICIMA i FAŠISTIMA u INAT. Svaka POŠTENA SRPSKA DUŠA je UZ VAS !!!!!
ODGOVORITEJOBO
23.06.2026 13:59Šta se ovo dešava. Svaka gnjida izlazi na površinu. Ima podrsku od rukovodstva RS!?
ODGOVORITERadan
23.06.2026 14:01Samo se ti kandiduj. Proćeš kao bos po trnju.
ODGOVORITEMile
23.06.2026 14:01Režiser Emir Kusturica?! Ne vrijeđajte čovjeka! On je Nemanja i postao je pobožan!
ODGOVORITEDragan Micaković
23.06.2026 14:02Ako je istina onda je prolupao skroz. Napravio je tri dobra filma gdje se bogato koristio elementima iz talijanskog neorealizma i iz filma Skupljači Perja. Pokušao je jedan film bez cigana i pataka i doživio fijasko i to sa Arizona Dream. Francuski proizvođač cipela ga je spasio jer je producirao film Underground, sa kojim se ponovo vratio na filmsku scenu. Ostali filmovi su manje više pravljeni po istom kalupu. Znao je uvijek da iskoristi političku situaciju i da od države dobije finansijska sredstva. Sa Dodikom je isto pravio biznise i zato su "veliki prijatelji". A ponekad i nisu 😂 Išao je u Moskvu sa nadom da od Putina dobije novac da snima filmove sa ruskim temama. Putin ga je hladno otkačio što se tiče finansiranja Tako da sada pokušava da promijeni profesiju i da ode u politiku. Onih par knjiga što je napisao pokazuju intelektualni nivo jednog gimnazijalca To što kaže da je najveći srpski intelektualac pokazuje stanje njegovog psihičkog zdravlja. Šteta, mogao je da ostane legenda a ovako će na kraju zabrljati.
ODGOVORITEGrrr
23.06.2026 14:08Ma koji kandidat? Čovjek koji je godinama radio sa vlašću i zgrnuo milione na osnovu uvlačenja Dodiku i Vučići sad da bude kandidat. Druga stvar, jesu li i vaša djeca blokaderin ili studenti koji se bore za prava svih nas. Kako vas nije sramota da svoju djecu nazivate blokaderima? Do sada sam poštovao rad BN televizije, al sad vidim da ste svi isti...PUMPAJ!
ODGOVORITEVesejlko Pejić
23.06.2026 14:19Čitajući komentare , moj Srbine nema ti pomoći, niko ti ne valja. Do jučer ste ga zakivali u zvijezde, šta sad BI???
ODGOVORITEJa
23.06.2026 14:19Ama ljudi mi smo davno protjerali osmanlije i rijesili se zuluma.Ovaj smrdljivi i neobrijali poturcenjak nek na Bosforu vodi politiku .
ODGOVORITEAna
23.06.2026 14:34Jad jadni uzeo je sve sto je htio,pravio zidine,i malo mu je on bi da bude predsjednik,druze sredi se malo da budes covjek
ODGOVORITEBošnjak
23.06.2026 14:59Kako tako bre srbi loši komentari za vašeg srbina on vas voli čak je i veru promenio da vam se svidi
ODGOVORITEJovo
23.06.2026 15:01Kud si navalio turčine
ODGOVORITEVuk Branković
23.06.2026 15:08Oteo od države Mokru goru, postavio da rade njegovi "rendzeri" da uvode red, ne izdaje fiskalne račune i sada bi i da ruši Srbiju.
ODGOVORITE