Povodom Vidovdana Zakon o borcima - poziv na jedinstvo

Dan kada se svi sa poštovanjem sjećamo boraca Vojske Republike Srpske, ali i dan koji nas podsjeća koliko je njihova žrtva velika, a zahvalnost sistema mala i nedovoljna, jasan je poslanik PDP/PSS u Narodnoj skupštini Republike Srpske Bojan Kresojević.

Republika Srpska 28.06.2026 | 14:17
Povodom Vidovdana Zakon o borcima - poziv na jedinstvo

"Povodom Vidovdana, u narednim danima ću predati Prijedlog dopuna Zakona o pravima boraca, koje predviđaju 5 najboljih godina za penziju borcima. Ovo nije pitanje politike, ovo je pitanje patriotizma."

On je pozvao na jedinstvo i vlasti i opozicije kada je u pitanju usvajanje ovog zakona!

"Danas sam kao narodni poslanik položio vijenac poginulim borcima u Kneževu. Svaki pogled na njihovu žrtvu za nas i našu slobodu obavezuje nas da se dok dišemo borimo za bolji status porodica koje su ostavili iza sebe, ali i za njihove saborce koji su preživjeli. Drugačije ponašanje i stav prema borcima nije nista drugo do izdajništvo prvog reda", poručio je Kresojević.

Srećna slava borcima Vojske Republike Srpske!

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Бојан Кресојевић (@kresojevic.inicijative)

(BN) Foto: Instagram

Komentari / 4

Ostavite komentar
Name

Prava boraca

28.06.2026 14:37

Određuju dezerteri! Dok tatini sinovi pljačkaju stotine miliona maraka borcima ne da se daju mrvice, već poniznih 5 maraka za mjesec dana u rovu! Pa toliko žvaka sažvaće za jedan dan ! Toliko o poštovanju boraca!

ODGOVORITE
Name

Miki

28.06.2026 14:45

Odlicna ideja mladog poslanika. Bilo bi najrealnije da borci dobiju tu privilegiju da idu u penziju sa najboljih pet godina. Takodje da se to preračuna i promijeni i ovima koji su vec penzionisani.

ODGOVORITE
Name

Idealno

28.06.2026 14:45

Dobar je to prijedlog, samo ne znam koliko bi to borcima bilo od koristi, posto smo mi mahom na minimalcu pa nam i svejedno je li pet najboljih ili najgorih godina...

ODGOVORITE
Name

Боки Србац

28.06.2026 14:49

То је у реду , али тај проблем бораца није од јуче , дакле популизам! Гдје сте били у протеклом периоду?

ODGOVORITE