Milićevićeva grupa u SDS-u tajno se sastaje sa Stanivukovićem

Članovi Predsjedništva SDS Jovica Radulović, koji je i predsjednik GLavnog odbora te stranke, i Nikola Kovačević sinoć su u Modriči imali sastanak sa predsjednikom PSS i gradonačelnikom Banjaluke Draškom Stanivukovićem.

Republika Srpska 26.06.2026 | 11:11
Milićevićeva grupa u SDS-u tajno se sastaje sa Stanivukovićem

Kako BN saznaje do sastanka je došlo na poziv Radulovića i Kovačevića, koji su insistirali na tajnosti tog sastnaka.

Tema nije bila skupštinska većina u Modriču, koju je Radulović izgubio nakon što su iz nje izašli odbornici PSS, nego stanje i odnosi u SDS-u.

Prema našem izvoru, pomenuti dvojac Radulović i Kovačević su ranije bili protiv ulaska PSS u SDS i kandidature Draška Stanivukovića za predsjednika Republike Srpske, a sada su bili snishodljivi, tražeći  opravdanje za svoje ranije postupke predstavljajući se da su oni predvodnici "prave" struje u SDS-u.

Treba podsjetiti da su ranije odbijali susrete sa Stanivukovićem, navodeći da je on neprihvatljiv za njih.

Radulović i Kovačević pripadaju "krilu" Milana Miličevića, bivšeg predsjednika SDS-a, koji je nedavno izjavio da je kao gradonačelnik i načelnik Teslića u kontinuitetu u prethodnih 13 godina imao dobru saradnju sa Kabinetim predsjednika Republike Srpske, predsjednicima Vlada RS i svim ministarstvima u Vlaadi Republike Srpske i da o tome nije javno govorio iako je bio u najvećim organima SDS-a koji je u opoziciji.

U tom krilu je i Želimir Nešković, Aleksandra Pandurević i Ljubiša Petrović, koji su protivnici bilo kakve saradnje sa Stanivukovićem i koji imaju ultimatume za predsjednika SDS-a Branka Blanušu, koji je kandidat za predsjednika Republike Srpske.

Zanimljivo je da je sinoć "propao" sastanak regionalnog odbora Izborne jedinice 6 u Bijeljini na kome je trebalo da se predlože kandidati za poslanike u NSRS i u PD PSBiH.

Na sastanku se nije pojavio Ljubiša Petrović, nego je poslao zahtjeve, koje je prenijela Aleksandra Pandurević u ime nepostojećeg Gradskog odbora Bijeljine, koji nije formiran skoro šest godina, da prva mjesta pripadnu njegovim (Petrovićevim) kandidatima.

Ukoliko ne bude tako, Petrović je poručio, kako je iznijela Pandurevića. da neće raditi u izborima za SDS u Bijeljini.

Ovo nije jedini ultimatum prema vrhu stranke, jer i teslićki odbor u kome je Miličević i Kovačević, zet i šura, imaju zahtjev prema Blanuši. Traže nosioce lista za NSRS i svog čovjeka u PD PSBiH, ali i nosioca za kompenzaciju za šuru Kovačevića.

Sjednica Predsjedništva SDS na kojoj će se razmatrati kandidatske liste biće za dva do tri dana u Trebinju, nakon čega te liste treba da potvrdi Glavni odbor SDS.

Pored kandidature za predsjednika Republike Srpske, Branko Blanuša ima vruć krompir u rukama kako ispuniti želje pojedincima, a kako će na kraju izgledati kandidatske liste te stranke sada je teško predvidjeti.

Kandidata za srpskog člana u Predsjedništvu BiH još uvijek nema jer nije poznato da li će PSS ili SDS dati kandidata za tu funkciju.

(BN) Foto: Fejsbuk

Komentari / 51

Ostavite komentar
Name

Banjaluka

26.06.2026 11:25

Izgleda da su shvatili da bez Draška nema pobjede!?

ODGOVORITE
Name

reag

26.06.2026 12:59

Šta je ovo svis e tajno sastaju sa prodavcem ničega-magle, i svi bi hteli da su vlast, dno dna.Ovo je kraj nad krajevima.

Name

Хаха

26.06.2026 13:05

Nema ni Drašku pobjede bez SDS i to bar većine iz SDS.

Name

Ре ha ha

26.06.2026 16:00

Dodiku treba čovjek koji neće pokretati ništa oko novca i tendera, ko se sjeća više šta je Draško pričao i radio da dođe na vlast, posjeta imanja, porodično stablo, on i Begić na auto putu i baner, kuhinja i šank iz Akvane, bakreni krov sa zgrade opštine itd itd i šta je izgurao, pa Dodik će svojim narediti da za njega glasaju kao protiv Šobota.

Name

Spasoje

26.06.2026 17:36

Ako je išta dobro za građane koji vape za promjenama to je da opozicija ima pravog kandidata za člana predsjedništva a valjda će se naći i po neki pravi za poslanika

Name

Đuro

26.06.2026 11:25

Šta će sada reći Vukan, Miličevićevi ljudi se tajno sastaju sa Draškom?!

ODGOVORITE
Name

Jeca

26.06.2026 12:05

To i jeste razor i propast sto opozicija nemaju saglasnost i dogovora a ovamo sve ide u prilog Dodikovoj hapackoj eliti.

Name

DOK HOLIDEJ

26.06.2026 14:41

I DODIK SE SASTAJE TAJNO SA BAKIROM .

Name

Derventa

26.06.2026 11:26

Miličević je svjestan da bez Stanivukovića opozicija ne moze iznijeti izbore.

ODGOVORITE
Name

Goran

26.06.2026 11:28

Zasto tajno, kada je moglo i javno. Kada im je Drasko nudio da svi zajedno stanu na listu, upravo grupa oko od Dodika ucijenjenog Mil8ćevića, najviše se prorivila tome.

ODGOVORITE
Name

Bijeljina

26.06.2026 11:29

Šta će Aleksandra Pandurević u Bijeljini i ko je ona da bude zamjenik Ljubiši Petroviću?! Njena izborna jedinica je Istočno Sarajevo!

ODGOVORITE
Name

Isto

26.06.2026 14:37

Pa vidite da se i Pandurevićka gura, samo da se uhljebi, da uđe negdje na funkciju, NS ili bilo gdje, gdje su primanja dobra. Petrović slično, samo sebe i svoje da progura. Nema zajedništva, dogovora, samoodricanja, da se bolji stave na funkcije. Nema, jer svi misle da su najbolji. To se zove, seljačka posla, to su narcisoidni, egoistične,materijalističke osobe, taman da ste iz Pariza, ostanete seljačine.

Name

Vojkan

26.06.2026 11:30

E moj Vukane, ti u nebesa dižeš Miličevića, a njegovi se rajno sastaju sa Draškom.

ODGOVORITE
Name

re Vojkan

26.06.2026 15:51

A otkud znate da se i Vukan u tajnosti ne druži sa D.S.?

Name

Semberija

26.06.2026 11:32

Sudeći po ovome, Aleksandra he pobjegla iz Istocnog Sarajeva jer zna da za nju tamo niko neće glasati, pa veli da pokušam prevariti Semberce. Njoj nije mjesto u Bijeljini, nego u istočnom Sarajevu.

ODGOVORITE
Name

Re

26.06.2026 12:20

Nije njoj nigdje mjesto . Njeno je proslo .

Name

Neko

26.06.2026 11:37

Sve ovo sto se desava u SDS ide na ruku vkadajucoj koaliciji

ODGOVORITE
Name

Radovan Lider

26.06.2026 11:38

Nije ni Blanusi lako oko njega sve glodari

ODGOVORITE
Name

Miroslav S.

26.06.2026 13:09

Profesora su ispostavili, pa ga sad unistavaju. Svi oni rade na unistavanju SDS. Sram vas bilo, nesrece gadne.

Name

Znalac

26.06.2026 15:31

Milicevic je i doveo Radulovica u SDS, instalirao ga za predsjednika GO na zahtjev Kovacevica

Name

Doboj

26.06.2026 11:44

Čekao sam da se šura negdje privuče. Sa svojim igricama urušio je SDS. Ljigav i zloban,podmukao ma fuj

ODGOVORITE
Name

Doboj1

26.06.2026 12:06

Tako je. Neka samo milan miličevića javno objasni zašto se snimao na predsjedništvu stranke i kome je dokazivao lojalnost??

Name

MG

26.06.2026 11:44

Najbolje bi bilo da vi to ugasite. Toliko ste nekarakternih ljudi da nema kraja. Pa zauzmite stav već jednom bogamu poljubim. Od vas nema veći manipulatora. Šta više radite od ovog napaćenog naroda. E Teško ovome narodu. Kako vas samo nije stid. Obraz vam je opanak. Alo bolan. Izgubio si većinu insajdera Draško da trgujemo. E nema dalje. Dno dna.

ODGOVORITE
Name

Bijeljina

26.06.2026 11:48

Ša uradiše Miličević i Pandurevićeva, uništiše SDS. Nije mi jasno šta je uradila Ljubiši i kako mu se podvukla pod kožu, uništiće ga...

ODGOVORITE
Name

Dragiša Đukić

26.06.2026 11:51

Sta smeta da se sastanu i razgovaraju. Mada nema razlike opozicija a pozicija jer niko do sada nije pokazao da odudara od bilo kojih. Narodu treba skroman i sposoban čovjek a ne ovi što dijele kolač prije nego je rerna i upaljena!

ODGOVORITE
Name

Re

26.06.2026 12:22

Tako je . Posljednja recenica sve opisuje . Bravo za komentar .

Name

Petar

26.06.2026 11:51

Draško za presednika, a Blanuša za člana presedništva.

ODGOVORITE
Name

Re

26.06.2026 12:01

Neće niko pametan protiv Vukana,jer zna da će izgubiti!Mogu samo da nađu nekog i daju mu velike novce da se žrtvuje!

Name

Xyz

26.06.2026 11:58

Jad i bijeda sve samo sebe gledaju,TREBA PONOVO DA POBJEDI SNSD NISMO BOLJE NI ZASLUZILI

ODGOVORITE
Name

Vera

26.06.2026 12:03

Sve prodane duše,,,!!!;

ODGOVORITE
Name

Србин

26.06.2026 12:04

Тешко СДС ако га представља Миличевићев пута и у његово име преговара. Комунистичка фамилија

ODGOVORITE
Name

Derventa

26.06.2026 12:20

Stanivuković je mlad, uporan, neumoran, pun ideja kako riješiti probleme. To je bezbroj puta pokazao puta, ovaj zadnji je rješavanje posljedica požara kod porodice Majstorović u Derventi...

ODGOVORITE
Name

BOBA

26.06.2026 12:24

Ovo je sve halapljivost ,novac, pozicije , bježanje od ne časnih radnji ,odgovornosti i spašavanje to se vidi.Narod je za njih stoka.Zato su svi bolesnici zajedno sa istim a tek će biti .Bolest udara sa svih strana na svakoga baš što svi lete,grabe,lome noge i ne znaju gdje udaraju .Novac im je prijoritet a ne zdravlje. Oni ne vide koliko su izgubljeni i jadni. Politica je spašavanje od ne djela,prljavih radnji dobre smišljene priče.Tu nema ni čovjeka ni pameti. Naši politički funkcijoneri su najveći trustovi uvlakači, sprženog mozga za novac koji stiču lažima,prevarama,krađom mitoligijom,podmetanjem . Stanivuković ima novac i novcem može sve, biti nadobudan i privući sve. Na perfidan način očarati to smo mi povodljivi,lakomisleni i trčimo za takvim ne bitnim likovima.Zašto se ne priča da je sve izgubljeno,bolesno to se vidi.Da li narod bježi od toga naravno zato što nema mozga.Škola je izgubila smisao to je žalost i primjer kako se lako dolazi do svega bez truda pameti i priča koji ne čine život.Priče su jedno stvarnost sasvim nešto drugo.

ODGOVORITE
Name

Ww

26.06.2026 12:25

A i taj mali se petlja. Ko Vegeta svađe. Ujedinite se jedonim. Kako Dodikovi mogu biti. Jedinstveni.

ODGOVORITE
Name

BL26

26.06.2026 12:28

BITNO JE DA POSTOJE RAZGOVORI. ALI IMA OCAJNIH I ZASTRSUJUCIH IZJAVA. MILICEVIC KAZE IMAO DOBRU SARADNJU SA DODOM I NJEGOVOM MAFIJASKOM EKIPOM 13 GODINA. SA ONIMA KOJI SU OPLJACKALI RS I OBOGATILI SE NA RACUNA GRADJANA. NAPRAVILI BOLESNI SISTEM BEZ PRAVDE I ZAKONA. IMALI PRIVATNI ENTITET I RADILI STA SU HTJELI. TREBALI DA VNO BIITI IZA RESETAKA. A ON SE HVALI KAKO JE BIO DOBAR S NJIMA. NEVEROVATNO!

ODGOVORITE
Name

Zoran

26.06.2026 12:30

Svakog dana mi je sve draže i draže sto sam na vreme shvatio ko je SDS. Prodavali oružje u ratu kojim su ubijani ja I moji saborci, sad radi vlasti spremni su i da utope RS u unitarnu BiH, radi vlasti lizu dupe Smitu I zapadnim nacistima koji su ih proganjali nakon završetka rata I na kraju tajno šuruju sa vlastim iako se kunu kako su zakleti opozicionari a stotinama ih prešlo u stranke na vlasti. Samo glupim a nije to dosta.

ODGOVORITE
Name

điđi miđi

26.06.2026 12:32

Baš me zanima ko će ga primiti na kraju...

ODGOVORITE
Name

Rvi

26.06.2026 12:32

Milicevic i kovacevic su veliko zlo za sds.sta se samo radi na podrucju teslica sve dadose u muslimanska sela dok po srpskim selima i dalje sipaju majdan i zamajavaju narod

ODGOVORITE
Name

Priest

26.06.2026 12:44

Jadan je to entitet pola naroda gladno a pola robovi po Sloveniji i dalje...A sve neki mangupi politicari...sve znaju ....sve ukupno cuna i to karna...

ODGOVORITE
Name

Д

26.06.2026 13:23

Господине Блануша ко год уцјењу СДС па и искрене чланове СДД молим вас нека иду изСДС да се СДС очисти и опорави о уцјена појединаца

ODGOVORITE
Name

Gru

26.06.2026 13:23

Ovo je SDS-ova zadnja parlamentarna godina.

ODGOVORITE
Name

modricanin

26.06.2026 16:59

Potpisujem svako slovo u recenici

Name

Povetarac

26.06.2026 13:23

Miličevic je igrac za sebe u Teslicu mu je cirkus u stranci,svako svakoga pljuje ocima se ne mogu gledati. Ovoga sto je kao postavio za predsednika gradskog odbora pobeze glavom bez obzira ne moze vise trpiti teror i naređenja kovacevica i milicevica (u množini).

ODGOVORITE
Name

Isto

26.06.2026 14:02

Nikad se Srbi nisu slagali,zato su iona 4 s okrenuta leđima jedna drugom.Ta priča da je to čuvanje leđa je bajka,jer se evo godinama vidi da su svi najpanetniji,najljepši itd.Nikako da se nađe nacionalni interes,ono GLAVNO.Narcisoidni pojedinci,pojedinci koji gledaju samo svoje interese,da oni uđu u vlast,a narod?Narode,stoko moja,radićeš kako te mi gonimo.(To je I Obrenović govorio,al je bio iskren,govorio naglas.Ovi mede,kule i vile obećavaju,retorika im je:Sve ovo radimo za narod!Kad ostvare cilj,samo gledaju sebe i svoje istomišljenike,uži krug.Treba li da se spominju obećanja i laži,afere,gubitci milione maraka?Ko je odgovarao,čak ih izvuku da se brane sa slobode i daju im funkcije?Sve je njihovo,i za praunučad su obezbijediti,a narod?

ODGOVORITE
Name

VIŠEGRAD

26.06.2026 14:12

Hvala bogu kad se vidjelo ko je vjera,a ko nevjera? Eto šta su radili i za koga čitavo vrijeme Miličević, šurak mu Kovačević, Petrović,Nešković, Pandurevićka?? Za Dodika naravno....PALE SU MASKE, SRAM IH BILO! Ko su sada izdajnici i rušitelji SDS-a?? SAMO NAPRIJED BOŽOVIĆU, BODIROGA, MILIĆEVIĆU, BABALJU....

ODGOVORITE
Name

Radojica

26.06.2026 14:24

Pored ovakve opozicije neprijatelji nam nisu potrebni

ODGOVORITE
Name

Mladen Mihajilović

26.06.2026 14:32

O je*emu više... Pa šta ako su se sastali.. i trebaju se sastati.. cilj je oboriti ovaj režim koji nam ja svima je*o mamu u narednih stо godina.. dobro nije svima.. Nije onim uhljebljenim mediokritetima koji imaju enormnu korist od ovakvog stanja... Samo naprijed. Нека буде борба непрестана!

ODGOVORITE
Name

Jelena

26.06.2026 14:32

Kuku narodu i sa jednima i sa drugima.

ODGOVORITE
Name

Boško Todorović

26.06.2026 14:33

Ljudi moji kako sam primijetio u ovom SDS-u vlada totalna podjela. Ima takozvanih političara koi bi radije bili čitav život opozicionari bez odgovornosti nego se udružili sa nekom opozicionom partijom. Mislim da takvi političari ne zaslužuju pažnju po meni. Oni su gori od ovih vladajućih što uništiše sve čega se dohvate.

ODGOVORITE
Name

Novak

26.06.2026 14:34

Koliko se ljudi nisko spuste!?

ODGOVORITE
Name

Mejdan

26.06.2026 15:13

Kandidat za predsjednistvo postoji. Zna se i ko je.

ODGOVORITE