Milićevićeva grupa u SDS-u tajno se sastaje sa Stanivukovićem
Članovi Predsjedništva SDS Jovica Radulović, koji je i predsjednik GLavnog odbora te stranke, i Nikola Kovačević sinoć su u Modriči imali sastanak sa predsjednikom PSS i gradonačelnikom Banjaluke Draškom Stanivukovićem.
Republika Srpska 26.06.2026 | 11:11
Kako BN saznaje do sastanka je došlo na poziv Radulovića i Kovačevića, koji su insistirali na tajnosti tog sastnaka.
Tema nije bila skupštinska većina u Modriču, koju je Radulović izgubio nakon što su iz nje izašli odbornici PSS, nego stanje i odnosi u SDS-u.

Prema našem izvoru, pomenuti dvojac Radulović i Kovačević su ranije bili protiv ulaska PSS u SDS i kandidature Draška Stanivukovića za predsjednika Republike Srpske, a sada su bili snishodljivi, tražeći opravdanje za svoje ranije postupke predstavljajući se da su oni predvodnici "prave" struje u SDS-u.
Treba podsjetiti da su ranije odbijali susrete sa Stanivukovićem, navodeći da je on neprihvatljiv za njih.
Radulović i Kovačević pripadaju "krilu" Milana Miličevića, bivšeg predsjednika SDS-a, koji je nedavno izjavio da je kao gradonačelnik i načelnik Teslića u kontinuitetu u prethodnih 13 godina imao dobru saradnju sa Kabinetim predsjednika Republike Srpske, predsjednicima Vlada RS i svim ministarstvima u Vlaadi Republike Srpske i da o tome nije javno govorio iako je bio u najvećim organima SDS-a koji je u opoziciji.

U tom krilu je i Želimir Nešković, Aleksandra Pandurević i Ljubiša Petrović, koji su protivnici bilo kakve saradnje sa Stanivukovićem i koji imaju ultimatume za predsjednika SDS-a Branka Blanušu, koji je kandidat za predsjednika Republike Srpske.
Zanimljivo je da je sinoć "propao" sastanak regionalnog odbora Izborne jedinice 6 u Bijeljini na kome je trebalo da se predlože kandidati za poslanike u NSRS i u PD PSBiH.
Na sastanku se nije pojavio Ljubiša Petrović, nego je poslao zahtjeve, koje je prenijela Aleksandra Pandurević u ime nepostojećeg Gradskog odbora Bijeljine, koji nije formiran skoro šest godina, da prva mjesta pripadnu njegovim (Petrovićevim) kandidatima.
Ukoliko ne bude tako, Petrović je poručio, kako je iznijela Pandurevića. da neće raditi u izborima za SDS u Bijeljini.

Ovo nije jedini ultimatum prema vrhu stranke, jer i teslićki odbor u kome je Miličević i Kovačević, zet i šura, imaju zahtjev prema Blanuši. Traže nosioce lista za NSRS i svog čovjeka u PD PSBiH, ali i nosioca za kompenzaciju za šuru Kovačevića.
Sjednica Predsjedništva SDS na kojoj će se razmatrati kandidatske liste biće za dva do tri dana u Trebinju, nakon čega te liste treba da potvrdi Glavni odbor SDS.
Pored kandidature za predsjednika Republike Srpske, Branko Blanuša ima vruć krompir u rukama kako ispuniti želje pojedincima, a kako će na kraju izgledati kandidatske liste te stranke sada je teško predvidjeti.
Kandidata za srpskog člana u Predsjedništvu BiH još uvijek nema jer nije poznato da li će PSS ili SDS dati kandidata za tu funkciju.
(BN) Foto: Fejsbuk

Komentari / 51
Ostavite komentarBanjaluka
26.06.2026 11:25Izgleda da su shvatili da bez Draška nema pobjede!?
ODGOVORITEreag
26.06.2026 12:59Šta je ovo svis e tajno sastaju sa prodavcem ničega-magle, i svi bi hteli da su vlast, dno dna.Ovo je kraj nad krajevima.
Хаха
26.06.2026 13:05Nema ni Drašku pobjede bez SDS i to bar većine iz SDS.
Ре ha ha
26.06.2026 16:00Dodiku treba čovjek koji neće pokretati ništa oko novca i tendera, ko se sjeća više šta je Draško pričao i radio da dođe na vlast, posjeta imanja, porodično stablo, on i Begić na auto putu i baner, kuhinja i šank iz Akvane, bakreni krov sa zgrade opštine itd itd i šta je izgurao, pa Dodik će svojim narediti da za njega glasaju kao protiv Šobota.
Spasoje
26.06.2026 17:36Ako je išta dobro za građane koji vape za promjenama to je da opozicija ima pravog kandidata za člana predsjedništva a valjda će se naći i po neki pravi za poslanika
Đuro
26.06.2026 11:25Šta će sada reći Vukan, Miličevićevi ljudi se tajno sastaju sa Draškom?!
ODGOVORITEJeca
26.06.2026 12:05To i jeste razor i propast sto opozicija nemaju saglasnost i dogovora a ovamo sve ide u prilog Dodikovoj hapackoj eliti.
DOK HOLIDEJ
26.06.2026 14:41I DODIK SE SASTAJE TAJNO SA BAKIROM .
Derventa
26.06.2026 11:26Miličević je svjestan da bez Stanivukovića opozicija ne moze iznijeti izbore.
ODGOVORITEGoran
26.06.2026 11:28Zasto tajno, kada je moglo i javno. Kada im je Drasko nudio da svi zajedno stanu na listu, upravo grupa oko od Dodika ucijenjenog Mil8ćevića, najviše se prorivila tome.
ODGOVORITEBijeljina
26.06.2026 11:29Šta će Aleksandra Pandurević u Bijeljini i ko je ona da bude zamjenik Ljubiši Petroviću?! Njena izborna jedinica je Istočno Sarajevo!
ODGOVORITEIsto
26.06.2026 14:37Pa vidite da se i Pandurevićka gura, samo da se uhljebi, da uđe negdje na funkciju, NS ili bilo gdje, gdje su primanja dobra. Petrović slično, samo sebe i svoje da progura. Nema zajedništva, dogovora, samoodricanja, da se bolji stave na funkcije. Nema, jer svi misle da su najbolji. To se zove, seljačka posla, to su narcisoidni, egoistične,materijalističke osobe, taman da ste iz Pariza, ostanete seljačine.
Vojkan
26.06.2026 11:30E moj Vukane, ti u nebesa dižeš Miličevića, a njegovi se rajno sastaju sa Draškom.
ODGOVORITEre Vojkan
26.06.2026 15:51A otkud znate da se i Vukan u tajnosti ne druži sa D.S.?
Semberija
26.06.2026 11:32Sudeći po ovome, Aleksandra he pobjegla iz Istocnog Sarajeva jer zna da za nju tamo niko neće glasati, pa veli da pokušam prevariti Semberce. Njoj nije mjesto u Bijeljini, nego u istočnom Sarajevu.
ODGOVORITERe
26.06.2026 12:20Nije njoj nigdje mjesto . Njeno je proslo .
Neko
26.06.2026 11:37Sve ovo sto se desava u SDS ide na ruku vkadajucoj koaliciji
ODGOVORITERadovan Lider
26.06.2026 11:38Nije ni Blanusi lako oko njega sve glodari
ODGOVORITEMiroslav S.
26.06.2026 13:09Profesora su ispostavili, pa ga sad unistavaju. Svi oni rade na unistavanju SDS. Sram vas bilo, nesrece gadne.
Znalac
26.06.2026 15:31Milicevic je i doveo Radulovica u SDS, instalirao ga za predsjednika GO na zahtjev Kovacevica
Doboj
26.06.2026 11:44Čekao sam da se šura negdje privuče. Sa svojim igricama urušio je SDS. Ljigav i zloban,podmukao ma fuj
ODGOVORITEDoboj1
26.06.2026 12:06Tako je. Neka samo milan miličevića javno objasni zašto se snimao na predsjedništvu stranke i kome je dokazivao lojalnost??
MG
26.06.2026 11:44Najbolje bi bilo da vi to ugasite. Toliko ste nekarakternih ljudi da nema kraja. Pa zauzmite stav već jednom bogamu poljubim. Od vas nema veći manipulatora. Šta više radite od ovog napaćenog naroda. E Teško ovome narodu. Kako vas samo nije stid. Obraz vam je opanak. Alo bolan. Izgubio si većinu insajdera Draško da trgujemo. E nema dalje. Dno dna.
ODGOVORITEBijeljina
26.06.2026 11:48Ša uradiše Miličević i Pandurevićeva, uništiše SDS. Nije mi jasno šta je uradila Ljubiši i kako mu se podvukla pod kožu, uništiće ga...
ODGOVORITEDragiša Đukić
26.06.2026 11:51Sta smeta da se sastanu i razgovaraju. Mada nema razlike opozicija a pozicija jer niko do sada nije pokazao da odudara od bilo kojih. Narodu treba skroman i sposoban čovjek a ne ovi što dijele kolač prije nego je rerna i upaljena!
ODGOVORITERe
26.06.2026 12:22Tako je . Posljednja recenica sve opisuje . Bravo za komentar .
Petar
26.06.2026 11:51Draško za presednika, a Blanuša za člana presedništva.
ODGOVORITERe
26.06.2026 12:01Neće niko pametan protiv Vukana,jer zna da će izgubiti!Mogu samo da nađu nekog i daju mu velike novce da se žrtvuje!
Xyz
26.06.2026 11:58Jad i bijeda sve samo sebe gledaju,TREBA PONOVO DA POBJEDI SNSD NISMO BOLJE NI ZASLUZILI
ODGOVORITEVera
26.06.2026 12:03Sve prodane duše,,,!!!;
ODGOVORITEСрбин
26.06.2026 12:04Тешко СДС ако га представља Миличевићев пута и у његово име преговара. Комунистичка фамилија
ODGOVORITEDerventa
26.06.2026 12:20Stanivuković je mlad, uporan, neumoran, pun ideja kako riješiti probleme. To je bezbroj puta pokazao puta, ovaj zadnji je rješavanje posljedica požara kod porodice Majstorović u Derventi...
ODGOVORITEBOBA
26.06.2026 12:24Ovo je sve halapljivost ,novac, pozicije , bježanje od ne časnih radnji ,odgovornosti i spašavanje to se vidi.Narod je za njih stoka.Zato su svi bolesnici zajedno sa istim a tek će biti .Bolest udara sa svih strana na svakoga baš što svi lete,grabe,lome noge i ne znaju gdje udaraju .Novac im je prijoritet a ne zdravlje. Oni ne vide koliko su izgubljeni i jadni. Politica je spašavanje od ne djela,prljavih radnji dobre smišljene priče.Tu nema ni čovjeka ni pameti. Naši politički funkcijoneri su najveći trustovi uvlakači, sprženog mozga za novac koji stiču lažima,prevarama,krađom mitoligijom,podmetanjem . Stanivuković ima novac i novcem može sve, biti nadobudan i privući sve. Na perfidan način očarati to smo mi povodljivi,lakomisleni i trčimo za takvim ne bitnim likovima.Zašto se ne priča da je sve izgubljeno,bolesno to se vidi.Da li narod bježi od toga naravno zato što nema mozga.Škola je izgubila smisao to je žalost i primjer kako se lako dolazi do svega bez truda pameti i priča koji ne čine život.Priče su jedno stvarnost sasvim nešto drugo.
ODGOVORITEWw
26.06.2026 12:25A i taj mali se petlja. Ko Vegeta svađe. Ujedinite se jedonim. Kako Dodikovi mogu biti. Jedinstveni.
ODGOVORITEBL26
26.06.2026 12:28BITNO JE DA POSTOJE RAZGOVORI. ALI IMA OCAJNIH I ZASTRSUJUCIH IZJAVA. MILICEVIC KAZE IMAO DOBRU SARADNJU SA DODOM I NJEGOVOM MAFIJASKOM EKIPOM 13 GODINA. SA ONIMA KOJI SU OPLJACKALI RS I OBOGATILI SE NA RACUNA GRADJANA. NAPRAVILI BOLESNI SISTEM BEZ PRAVDE I ZAKONA. IMALI PRIVATNI ENTITET I RADILI STA SU HTJELI. TREBALI DA VNO BIITI IZA RESETAKA. A ON SE HVALI KAKO JE BIO DOBAR S NJIMA. NEVEROVATNO!
ODGOVORITEZoran
26.06.2026 12:30Svakog dana mi je sve draže i draže sto sam na vreme shvatio ko je SDS. Prodavali oružje u ratu kojim su ubijani ja I moji saborci, sad radi vlasti spremni su i da utope RS u unitarnu BiH, radi vlasti lizu dupe Smitu I zapadnim nacistima koji su ih proganjali nakon završetka rata I na kraju tajno šuruju sa vlastim iako se kunu kako su zakleti opozicionari a stotinama ih prešlo u stranke na vlasti. Samo glupim a nije to dosta.
ODGOVORITEđiđi miđi
26.06.2026 12:32Baš me zanima ko će ga primiti na kraju...
ODGOVORITERvi
26.06.2026 12:32Milicevic i kovacevic su veliko zlo za sds.sta se samo radi na podrucju teslica sve dadose u muslimanska sela dok po srpskim selima i dalje sipaju majdan i zamajavaju narod
ODGOVORITEPriest
26.06.2026 12:44Jadan je to entitet pola naroda gladno a pola robovi po Sloveniji i dalje...A sve neki mangupi politicari...sve znaju ....sve ukupno cuna i to karna...
ODGOVORITEД
26.06.2026 13:23Господине Блануша ко год уцјењу СДС па и искрене чланове СДД молим вас нека иду изСДС да се СДС очисти и опорави о уцјена појединаца
ODGOVORITEGru
26.06.2026 13:23Ovo je SDS-ova zadnja parlamentarna godina.
ODGOVORITEmodricanin
26.06.2026 16:59Potpisujem svako slovo u recenici
Povetarac
26.06.2026 13:23Miličevic je igrac za sebe u Teslicu mu je cirkus u stranci,svako svakoga pljuje ocima se ne mogu gledati. Ovoga sto je kao postavio za predsednika gradskog odbora pobeze glavom bez obzira ne moze vise trpiti teror i naređenja kovacevica i milicevica (u množini).
ODGOVORITEIsto
26.06.2026 14:02Nikad se Srbi nisu slagali,zato su iona 4 s okrenuta leđima jedna drugom.Ta priča da je to čuvanje leđa je bajka,jer se evo godinama vidi da su svi najpanetniji,najljepši itd.Nikako da se nađe nacionalni interes,ono GLAVNO.Narcisoidni pojedinci,pojedinci koji gledaju samo svoje interese,da oni uđu u vlast,a narod?Narode,stoko moja,radićeš kako te mi gonimo.(To je I Obrenović govorio,al je bio iskren,govorio naglas.Ovi mede,kule i vile obećavaju,retorika im je:Sve ovo radimo za narod!Kad ostvare cilj,samo gledaju sebe i svoje istomišljenike,uži krug.Treba li da se spominju obećanja i laži,afere,gubitci milione maraka?Ko je odgovarao,čak ih izvuku da se brane sa slobode i daju im funkcije?Sve je njihovo,i za praunučad su obezbijediti,a narod?
ODGOVORITEVIŠEGRAD
26.06.2026 14:12Hvala bogu kad se vidjelo ko je vjera,a ko nevjera? Eto šta su radili i za koga čitavo vrijeme Miličević, šurak mu Kovačević, Petrović,Nešković, Pandurevićka?? Za Dodika naravno....PALE SU MASKE, SRAM IH BILO! Ko su sada izdajnici i rušitelji SDS-a?? SAMO NAPRIJED BOŽOVIĆU, BODIROGA, MILIĆEVIĆU, BABALJU....
ODGOVORITERadojica
26.06.2026 14:24Pored ovakve opozicije neprijatelji nam nisu potrebni
ODGOVORITEMladen Mihajilović
26.06.2026 14:32O je*emu više... Pa šta ako su se sastali.. i trebaju se sastati.. cilj je oboriti ovaj režim koji nam ja svima je*o mamu u narednih stо godina.. dobro nije svima.. Nije onim uhljebljenim mediokritetima koji imaju enormnu korist od ovakvog stanja... Samo naprijed. Нека буде борба непрестана!
ODGOVORITEJelena
26.06.2026 14:32Kuku narodu i sa jednima i sa drugima.
ODGOVORITEBoško Todorović
26.06.2026 14:33Ljudi moji kako sam primijetio u ovom SDS-u vlada totalna podjela. Ima takozvanih političara koi bi radije bili čitav život opozicionari bez odgovornosti nego se udružili sa nekom opozicionom partijom. Mislim da takvi političari ne zaslužuju pažnju po meni. Oni su gori od ovih vladajućih što uništiše sve čega se dohvate.
ODGOVORITENovak
26.06.2026 14:34Koliko se ljudi nisko spuste!?
ODGOVORITEMejdan
26.06.2026 15:13Kandidat za predsjednistvo postoji. Zna se i ko je.
ODGOVORITE