Gust i crn dim vijori se iznad TE Ugljevik

Termoelektrana Ugljevik ponovo radi. Ipak, umjesto olakšanja, početak rada ponovo je donio stare probleme i opravdanu zabrinutost lokalnog stanovništva.

Republika Srpska 26.06.2026 | 12:19
Gust i crn dim vijori se iznad TE Ugljevik

Građane Ugljevika i okolnih mjesta jutros je dočekao prepoznatljiv, ali izuzetno gust i crn dim koji se puši iz glavnog dimnjaka termoelektrane koji se daleko vidi.

Postavlja se pitanje da li uopšte i rade filteri za prečišćavanje.

Filteri inače kad nema nikakvog kvara rade neprestano, a osumporavanje radi povremeno, obično kad dolazi visoka delegacija iz Vlade, navode naši izvori, koji dodaju da se zbog toga vijori izuzetno gust i crn dim iz TE Ugljevik.

(BN) Foto: BN

Komentari / 19

Ostavite komentar
Name

Хаха

26.06.2026 12:56

Ako ako nek se puši, a kad će ova u Gacku da se propuši ili zapuši. Kakva su vam saznanja!

ODGOVORITE
Name

нека им куља,

26.06.2026 13:24

и нису низашта боље,кад гласају за секту звана снсд,која све опустоши испред себе и уништипе све чега се дотакнуше.

ODGOVORITE
Name

mihail

26.06.2026 13:27

Mora da elektranom upravlja Radislav Filipovic i Pavgord iz Alumine jer je tamo ovo svakodnevna pojava.Ali ne treba brinuti ,to su doktori nauka, sa Dragojlovickom iz zastite na radu, doktorom nanotehnologije, a onda tu su i cestite inspekcije i tuzilastva,pa penik doktor nauka predsednik sindikata . Ne brinite se . Duboko disite

ODGOVORITE
Name

Šomi

26.06.2026 13:31

Izabtan novi papa.

ODGOVORITE
Name

Aleksandar

26.06.2026 13:34

Ne valja kad radi ne valja kad ne radi😂

ODGOVORITE
Name

Običan čovjek

26.06.2026 13:34

Pa gdje su savjetnici i eksperti vlade da to riješe

ODGOVORITE
Name

Grijanje

26.06.2026 13:41

Dragi ugljevičani, dobro se osunčajte preko ljeta. Za zimu kupujte smederevce, zaboravite grijanje od RiTE.

ODGOVORITE
Name

Trlaja

26.06.2026 13:46

Znači papa još nije izabran...

ODGOVORITE
Name

Mira

26.06.2026 13:47

Sta se bunite,glasali ste za filtere,to ste i dobili

ODGOVORITE
Name

Кенгур

26.06.2026 13:54

Људи зар не можете да сконтате ово је систем запрашивања комараца у сарадњи директора и начелника. Шта рећи друго до браво.

ODGOVORITE
Name

IZBOR

26.06.2026 14:08

pape

ODGOVORITE
Name

Simo

26.06.2026 14:12

Gust i crn oblak je iznad cijele Elektroprivrede i Elektroprenosa.BiH, mreža dotrajala , nije se ulagalo dok je bilo sredstava ,tada se kralo ,kupovale se diplome i zapošljavali SNSD i SPS članovi . Predvodnici Višković , Petrović ,Ðokić ,Mazalica ,Žepinić i svi direktori ZP , poslušnici i neznalice.

ODGOVORITE
Name

Džomba

26.06.2026 14:23

Prvo morate poznavati sistem otpreme pepela i zašto se isključuju elektro filteri u određenim situacijama pa onda komentarisati.

ODGOVORITE
Name

Bez uglja

26.06.2026 14:32

Ne mogu da pronđaju ugalj , logično kad kopaju navrh velikog brda. Ali je to isplativo za neke jer tu ima kuća pa mogu da se ugrade u isplatnju. A kako imaju malo uglja na zalihama lože ga sa mazutom. Nedavno kad je bio Luka Petrović na otvaranju novog bagera kome su radnici dali nadimak NESPOSOBNI jer nije dobar za kopanje, oni su dovezli kamion uglja nazad na kop prije iskopan i utovarali pred Lukom i kamerama taj ugalj.

ODGOVORITE
Name

Bijeljina

26.06.2026 14:47

Jedi govna lazove ,I ti I tvoj sagovornik.

ODGOVORITE
Name

Предатор

26.06.2026 14:57

Раде филтери иначе би дим био још црњи

ODGOVORITE
Name

Miki

26.06.2026 15:06

I treba sve da nas poruke kad biramo ove lopove da pune svoje džepove!

ODGOVORITE
Name

PC

26.06.2026 15:30

Izabrali novog visokog predstavnika za BiH

ODGOVORITE
Name

Domi

26.06.2026 16:34

Ma loze stare gume,Dodik i Serdarov sjebali cumur!

ODGOVORITE