Gust i crn dim vijori se iznad TE Ugljevik
Termoelektrana Ugljevik ponovo radi. Ipak, umjesto olakšanja, početak rada ponovo je donio stare probleme i opravdanu zabrinutost lokalnog stanovništva.
Republika Srpska 26.06.2026 | 12:19
Građane Ugljevika i okolnih mjesta jutros je dočekao prepoznatljiv, ali izuzetno gust i crn dim koji se puši iz glavnog dimnjaka termoelektrane koji se daleko vidi.
Postavlja se pitanje da li uopšte i rade filteri za prečišćavanje.

Filteri inače kad nema nikakvog kvara rade neprestano, a osumporavanje radi povremeno, obično kad dolazi visoka delegacija iz Vlade, navode naši izvori, koji dodaju da se zbog toga vijori izuzetno gust i crn dim iz TE Ugljevik.
(BN) Foto: BN

Komentari / 19
Ostavite komentarХаха
26.06.2026 12:56Ako ako nek se puši, a kad će ova u Gacku da se propuši ili zapuši. Kakva su vam saznanja!
ODGOVORITEнека им куља,
26.06.2026 13:24и нису низашта боље,кад гласају за секту звана снсд,која све опустоши испред себе и уништипе све чега се дотакнуше.
ODGOVORITEmihail
26.06.2026 13:27Mora da elektranom upravlja Radislav Filipovic i Pavgord iz Alumine jer je tamo ovo svakodnevna pojava.Ali ne treba brinuti ,to su doktori nauka, sa Dragojlovickom iz zastite na radu, doktorom nanotehnologije, a onda tu su i cestite inspekcije i tuzilastva,pa penik doktor nauka predsednik sindikata . Ne brinite se . Duboko disite
ODGOVORITEŠomi
26.06.2026 13:31Izabtan novi papa.
ODGOVORITEAleksandar
26.06.2026 13:34Ne valja kad radi ne valja kad ne radi😂
ODGOVORITEObičan čovjek
26.06.2026 13:34Pa gdje su savjetnici i eksperti vlade da to riješe
ODGOVORITEGrijanje
26.06.2026 13:41Dragi ugljevičani, dobro se osunčajte preko ljeta. Za zimu kupujte smederevce, zaboravite grijanje od RiTE.
ODGOVORITETrlaja
26.06.2026 13:46Znači papa još nije izabran...
ODGOVORITEMira
26.06.2026 13:47Sta se bunite,glasali ste za filtere,to ste i dobili
ODGOVORITEКенгур
26.06.2026 13:54Људи зар не можете да сконтате ово је систем запрашивања комараца у сарадњи директора и начелника. Шта рећи друго до браво.
ODGOVORITEIZBOR
26.06.2026 14:08pape
ODGOVORITESimo
26.06.2026 14:12Gust i crn oblak je iznad cijele Elektroprivrede i Elektroprenosa.BiH, mreža dotrajala , nije se ulagalo dok je bilo sredstava ,tada se kralo ,kupovale se diplome i zapošljavali SNSD i SPS članovi . Predvodnici Višković , Petrović ,Ðokić ,Mazalica ,Žepinić i svi direktori ZP , poslušnici i neznalice.
ODGOVORITEDžomba
26.06.2026 14:23Prvo morate poznavati sistem otpreme pepela i zašto se isključuju elektro filteri u određenim situacijama pa onda komentarisati.
ODGOVORITEBez uglja
26.06.2026 14:32Ne mogu da pronđaju ugalj , logično kad kopaju navrh velikog brda. Ali je to isplativo za neke jer tu ima kuća pa mogu da se ugrade u isplatnju. A kako imaju malo uglja na zalihama lože ga sa mazutom. Nedavno kad je bio Luka Petrović na otvaranju novog bagera kome su radnici dali nadimak NESPOSOBNI jer nije dobar za kopanje, oni su dovezli kamion uglja nazad na kop prije iskopan i utovarali pred Lukom i kamerama taj ugalj.
ODGOVORITEBijeljina
26.06.2026 14:47Jedi govna lazove ,I ti I tvoj sagovornik.
ODGOVORITEПредатор
26.06.2026 14:57Раде филтери иначе би дим био још црњи
ODGOVORITEMiki
26.06.2026 15:06I treba sve da nas poruke kad biramo ove lopove da pune svoje džepove!
ODGOVORITEPC
26.06.2026 15:30Izabrali novog visokog predstavnika za BiH
ODGOVORITEDomi
26.06.2026 16:34Ma loze stare gume,Dodik i Serdarov sjebali cumur!
ODGOVORITE