Mađarski javni servis obustavio informativni program uz poruku na ekranu: "Izvinite što smo lagali"

Emitovanje informativnog programa mađarskog javnog televizijskog kanala M1 privremeno je obustavljeno danas popodne, ne radi ni portal Hirado.hu, a na talasima Radija Košut emituje se muzički program, bez vesti.

Svijet 08.07.2026 | 14:28
Mađarski javni servis obustavio informativni program uz poruku na ekranu: "Izvinite što smo lagali"

Na M1 i na Hirado.hu objavljeno je: „Javni medijski servis ne sme da laže. Izvinjavamo se što smo to tokom dugih godina ipak činili! Javni medijski servis se sada transformiše kako bi ubuduće bio nezavisan i verodostojan. Informativni program je privremeno obustavljen. Ostanite uz nas!“.

Mađarski portal Telex prenosi da će po saopštenju mađarske novinske agencije MTI, M1 od 19.56 časova emitovati „u privremenom formatu, sa filmskim programom i bez informativnih emisija“.

„Na frekvenciji Radija Košut privremeno će se emitovati program Radija Bartok, dok će se informativni sadržaji postepeno vraćati u program po formiranju novog rukovodstva informativne redakcije. Ostali programi javnog servisa, uključujući sportski kanal M4 Sport, nastavljaju emitovanje bez značajnijih promena“, navodi Telex.

Taj portal je naveo da je premijer Peter Mađar ocenio na društvenoj mreži Fejsbuk da je u toku „istorijsko zaustavljanju propagande“.

Mađar i predstavnici njegove stranke Tisa najavljivali su pred izbore na kojima su proletos pobedili, da će na javnom medijskom servisu ukinuti partijsku propagandu finansiranu državnim novcem.

Po završetku prelaznog perioda rukovodstvo javnog medijskog servisa biće izabrano putem javnog konkursa,prenosi Danas vijest Bete.

(Danas

Komentari / 9

Ostavite komentar
Name

Jelena

08.07.2026 14:51

Samo će okrenuti politiku i sad će uzdizati Mađara a opoziciju kuditi. Ništa se tu ne mijenja.

ODGOVORITE
Name

Auuu

08.07.2026 14:52

Hoće li i RTRS morati ovako

ODGOVORITE
Name

!!!!!!

08.07.2026 15:03

Hoće, samo bn neće nikada morati jer oni su svjetlo istine na kraju ovog mračnog tunela 😆😆😆😆😆

Name

Nada

08.07.2026 15:18

Re!!!!!, svaka čast.

Name

Re re

08.07.2026 15:19

Samo ce nade izraziti lojalnost drasku i nastaviti, kao clanice pokreta, kao i direktorica

Name

Saopštenje

08.07.2026 15:01

Sindikat našeg javnog servisa RTRS je izdao danas saopštenje za javnost, objavite to

ODGOVORITE
Name

Izvinite što smo...

08.07.2026 15:01

Izvinite što smo......lagali i od sada ćemo još više da lažemo...

ODGOVORITE
Name

Ре

08.07.2026 15:02

Bogami kod nas će biti onda "pokolj" i pored servisa i ovi privatnici dobiju para iz budžeta a dobro suse priklonili vlasti.

ODGOVORITE
Name

Sina

08.07.2026 15:05

Još malo pa će tako biti na RTS i RTRS

ODGOVORITE