Марјановић рекордом каријере "разбио" Јокића

Кошаркаши Даласа побијили су Денвер 113:97, у сијенци одлуке да се НБА првенство стопира, праву прилику да игра више добио је коначно Бобан Марјановић српски центар у тиму из Тексаса.

Кошарка 12.03.2020 | 09:24

Марјановић је одиграо 31 минут и остварио рекорд каријере у НБА са 31 поеном 17 скокова 2 украдене лопте уз шут 12-20.

Нема сумње да је био најзаслужнији за тријумф екипе уз Луку Дончића са 28 поена 6 скокова и 9 асистенција.

У екипи Денвера Никола Јокић је био близу трипл-дабла: 14 поена, 13 скокова и осам асистенција, док су Вил Бартон и Џамал Мареј убацили по 23 односно 25 поена.

Утакмица је била неизвјесна до само краја, Далас јесте имао благу предност од шест до осам поена 42:34, али је у посљедњој четвртини Денвер сустигао и повео са 85:84. Међутим, наставио убједљива против Детроита 124:106, уз дабл-дабл учинке Џоела Ембида (30п, 14ск) и Ала Хорфорда (20п и 10ск).

Шарлот је у гостима савладао Мајами 109:98, Девонте Грејем је за побједника убацио 30 поена.

Њујорк је након продужетка савладао Атланту 136:131, најбољи код Никса био је Џулијус Рендл са 33 поена и 11 скокова, Хоксима је узалуд било 42 поена Треа Јанга.

Оказан је и дуел Сакрамента и Њу Орлеанса, а НБА наводи да је до отказивања дошло због мјера предострожности, пошто је судија меча Кортни Киркленд у понедјељак био дио судијског тима на утакмици Јуте и Торонта у Солт Лејк Ситију