Србија без побједе над Ирском у квалификацијама

Фудбалска репрезентација Србије одиграла је вечерас 1:1 (1:0) са Републиком Ирском у Даблину у утакмици А групе квалификација за Мундијал у Катару.

Фудбал 07.09.2021 | 22:55

Србија је повела у 20. минуту голом Сергеја Милинковића-Савића, главом послије асистенције Душана Тадића.

Српски тим потом је пропустио бројне прилике, одлично је бранио и голман домаћих Гевин Базуну, да би у 87. минуту стигла казна "несрећним аутоголом" Николе МИленковића, кога је лопта погодила послије избацивања Милинковић-Савића и завршила у мрежи.

Раније данас, Португал је у првој утакмици групе побиједио у Азербејџану 3:0.

Португалци су сада усамљени на врху табеле са 13 бодова, Србија има 11, Луксембург шест, Ирска два и Азербејџан бод.

Србија у наредним мечевима 9.октобра гостује Луксембургу, а три дана касније дочекује Азербејџан.