"Звезда" повела у полуфиналној серији АБА лиге

- Кошаркаши "Црвене звезде" победили су вечерас у Београду екипу Будућности резултатом 93:55 (30:16, 21:17, 22:10, 20:12) у првом мечу полуфинала плеј-офа регионалне АБА лиге.

Кошарка 14.05.2023 | 22:01

"Црвена звезда" је повела 1:0 у полуфиналној серији, која се игра на две победе. Други меч биће одигран 23. маја у Подгорици. Термин евентуалне мајсторице биће накнадно саопштен.

Најефикаснији у вечерашњем мечу у екипи "Црвене звезде" био је Филип Петрушев са 17 поена, док је Бен Бентил додао 13. Лука Митровић и Факундо Кампацо су убацили по 11 поена, а Лука Вилдоза 10. Код гостију, најбољи је био Ерик Грин са 13 поена.

Будућност је била равноправан ривал "Црвеној звезди" само у првих четири минута (9:9). "Црвено-бели" су серијом 21:7 прву четвртину добили резултатом 30:16. Предност Црвене звезде је у другој четвртини расла из минута у минут, а домаћи тим је на полувреме отишао са вођством од 51:33.

Кошаркаши актуелног шампиона АБА лиге су наставилин са атрактивном игром и у трећој четвртини, а у 29. минуту било је 73:41 за "Црвену звезду".

Домаћи су до краја одржавали високу предност и заслужено су стигли до убедљиве победе.

(Тањуг) Фото: Тањуг