Поскупљују вртићи у Бањалуци, а плате васпитачима веће

Град Бањалука и Центар за предшколско васпитање и образовање постигли су данас компромис око исплате плата васпитачицама, па најављеног штрајка у понедјељак неће бити.

Република Српска 20.02.2026 | 16:33
Поскупљују вртићи у Бањалуци, а плате васпитачима веће

Плате ће бити увећане за 20 одсто, како су то тражиле васпитачице с тим да ће родитељи плаћати увећану цијену вртића, односно 210 КМ, умјесто 165 колико је то било до сада.

До договора је дошло на састанку који је одржан током паузе на посебној сједници Скупштине града чија је једина тачка дневног реда проблем неисплаћених плата.

Након расправе градоначелника Драшка Станивуковића, одборницика, представника Синдиката, пронађено је рјешење како не би дошло до штрајка васпитача Центра за предшколско васпитање и образовање, а то је, између осталог, поскупљење цијене.

Остатак средстава пронаће се у буџету како би васпитачи добили тражено повећање плата од 20 одсто.

(Глас Српске) 

Коментари / 3

Оставите коментар
Name

Одговор

20.02.2026 16:52

И треба да се повеца цијена вртица.

ОДГОВОРИТЕ
Name

ре

20.02.2026 17:55

И треба да се повеца плата радницима.

Name

Јаран

20.02.2026 18:02

Прије 25 година је вртић коштао колико и сада. Све је отишло 100 пута горе па се нико није бунио. Не видим разлог да се ико буни на ово мало поскупљење.

ОДГОВОРИТЕ