Хрватска полиција привела Станивуковића на хрватском граничном прелазу код Градишке

Градоначелника Бањалуке Драшка Станивуковића ноћас је, након вишечасовног задржавања, привела хрватска полиција на граничном прелазу у Хрватској код Градишке.

Република Српска 24.03.2026 | 07:21
Хрватска полиција привела Станивуковића на хрватском граничном прелазу код Градишке

Како сазнајемо, Станивуковић ће данас бити изведен пред судију ради изрицања казне.

Станивуковић је синоћ задржан на граничном прелазу с хрватске стране када се из Будимпеште, гдје је био у радној посјети, враћао у Бањалуку.

Сарадницима Станивуковића је омогућено да несметано пређу границу када је њега одвела полиција.

Станивуковић је и јуче ујутру задржан на улазу у Хрватску на граничном прелазу код Дубице, када је из Бањалуке кренуо у Будимпешту. И тада му је извршен претрес аутомобила и сараданика који су се налазили са њим.

Иначе, градоначленик Бањалуке у посљедње вријеме често има проблеме и пролази ригорозне контроле када прелази границу Хрватске, и у одласку из и у повратку у Бањалуку.

Станивуковић се прије него га је одвела хрвтаска полиција огласио на друштвеним мрежама, најављујући да ће бити приведен.

"Готово је извјесно да ће ме хрватска гранична полиција цијелу ноћ задржати на граничном прелазу. И нека ће!
Своје достојанство не дам, а поштовање сам показао према свима".

Он је подсјетио да ово није први пут, него 14.

"Исто су урадили и јутрос када сам путовао за Будимпешту – задржан сам, претресан, а службеног пса сам чекао сат времена да дође и да њушка по мојим личним стварима. И тако већ пуна два мјесеца. Ово није питање мене као човјека и градоначелника. Ово је питање односа према Србима. У овој борби остајем миран, достојанствен и исправан. А истина ће увијек наћи свој пут".

(БН) 

Коментари / 12

Оставите коментар
Name

Јес видио брацо

24.03.2026 07:31

Истина је да је Хрватска суверена држава и да страни држављанин не може у њој серуцкати како му се прохтије.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Тзак

24.03.2026 07:42

Мозе се и преко Србије у Мадјарску… дато смо се борили

ОДГОВОРИТЕ
Name

Боки

24.03.2026 07:43

Тако чекају и обични поштени људи. Не требају ни политичари бити изузетак.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Игор

24.03.2026 07:44

Честитеке Станивуковићу. Сутра нека опет крене у Љубљану а прекосутра у Минхен и тако редом гарантујем да ће одустати. А печат од града да остави баби нека овјери неке тендере док није ту.

ОДГОВОРИТЕ
Name

xyз

24.03.2026 07:47

мученик, баш ми га је жао, ови га Хрвати баш мрзе а он им дао бесплатно дозволе за градњу шредњошколског центра у његово комшилуку, Пленковићу се подастрао "Ту смо за Вас". Јао, ево плачем! ПРАВДА ЗА СТАНИВУКОВИЋА!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Рики

24.03.2026 07:49

Није цудо за Томпсон-Банана-Дрзаву!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Подршка Драшку

24.03.2026 07:58

Подршка за новог предсједника Р. Српске, Драшко честити Србин

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ово

24.03.2026 08:03

Му је додик намјестио

ОДГОВОРИТЕ
Name

qqq

24.03.2026 08:19

сва подрска насем градонацелнику драску буди поносан и имај цаст и понос и образ постење србско поносног цовека некате господ бог и свети василије остроски и тврдоски цува

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ддада

24.03.2026 08:20

Он незна правила преласка грницнх пралаза

ОДГОВОРИТЕ
Name

Смогy

24.03.2026 08:21

Јел овај лик мисли да овако скупља политичке поене? Он и његово достојанство.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Јаран

24.03.2026 08:25

То је однос према теби, а не према Србима. Немој се крити вјечито иза лажног српства.

ОДГОВОРИТЕ