Нова задужења: Влада Српске се на берзи задужила 49 милиона, у плану још 50 милиона КМ
Влада Републике Српске задужила се данас аукцијом трезорских записа 48,8 милиона КМ.
Република Српска 22.06.2026 | 15:49
Планирани износ емисије је био 50 милиона, а на аукцију су стигле понуде вриједне 58,3 милиона КМ.
Ипак, Влада је овај пут одлучила да не прихвати све пристигле понуде, те се задужила 48,8 милиона.
Ови записи на наплату доспијевају за годину дана.
Поред тога, Влада је донијела одлуку и о новој емисији обвезница у износу од 50 милиона.
Међутим, оставила је и простор да се задужи изнад тог износа и то до 50 одсто, пише Цапитал.
Подсјећамо, Народна скупштина Републике Српске је прошле седмице по хитном поступку усвојила измјене одлуке о дугорочном задуживању Српске за 2026. године којом је дозвољено задужење повећано за 804 милиона КМ, односно на 2,5 милијарде КМ.
(БН) Фото: БН

Коментари / 2
Оставите коментарПаја
22.06.2026 16:09Знаци идемо са 800 000 становника на скоро 10 милијарди. Нема ста Зоро топ си економ
ОДГОВОРИТЕГсп
22.06.2026 16:15Па ово свака два дана нових 50 милиона дуга. Масала...а зна ли ико у ста се улазу те паре?
ОДГОВОРИТЕ