Трамп: Ормуски мореуз је отворен, имамо двије ствари
Предсједник САД Доналд Трамп изјавио је да је Ормуски мореуз потпуно слободан за пловидбу.
Свијет 22.06.2026 | 22:23
"Мореуз је потпуно отворен. Имамо двије ствари: имамо отворени мореуз и имамо земљу која никада неће имати нуклеарно оружје", рекао је Трамп у Бијелој кући.
Предсједник иранског парламента и главни ирански преговарач Мохамед Багер Галибаф изјавио је да путује у Оман на преговоре о ситуацији у вези са Ормуским мореузом.
Иран и САД одржали су јуче разговоре у Швајцарској, при чему су Катар и Пакистан посредовали.
Делегацију САД предводио је потпредсједник САД Џејмс Дејвид Венс, док је Галибаф предводио ирански тим.
(Срна) Фото: АП

Коментари / 1
Оставите коментарМеНАГЕР
22.06.2026 22:58Мореуз је био отворен и пре напада на Иран а обецање да Иран неце радити на нуклеарном орузју се могло такодје добити и без напада на Иран
ОДГОВОРИТЕ