Шта ради МУП РС када СНСД Пале даје гаранције грађанима

• Општински одбор СНСД Пале је контактирао надлежне службе МУП-а Републике Српске због догађаја током полицијске акције у дискотеци „Енигма”.

• Наглашено је да ће се сваки навод о непримјереној употреби силе темељно истражити.

• Апелује се на грађане да остану прибрани како би се избјегла паника и нетрпељивости.

• МУП је саопштио да су издати прекршајни налози за девет лица ангажованих на обезбјеђењу концерта која нису имала законска овлаштења.

• У саопштењу није наведено да је покренута унутрашња истрага о прекомјерној употреби силе, што је супротно ономе што је истакнуо Општински одбор СНСД.

Поводом догађаја који су се претходне ноћи десили током полицијске акције у паљанској дискотеци „Енигма”, Општински одбор СНСД Пале обавјештава јавност да је одмах ступио у контакт са надлежним службама Министарства унутрашњих послова и Полиције Републике Српске, са циљем добијања потпуно тачних, провјерених и поузданих информација.

Република Српска 12.07.2026 | 09:52
Шта ради МУП РС када СНСД Пале даје гаранције грађанима

Од стране надлежних из МУП-а и руководства полиције, Општински одбор информисан је да су од служби које су вршиле акцију у Палама добили извјештај да је поступано у складу са законима и овлаштењима.

Међутим, наглашено је да се све изнесене тврдње, свједочења грађана и реакције присутне јавности узимају са максималном озбиљношћу, због чега су надлежне службе већ покренуле детаљну унутрашњу истрагу како би се темељно испитао сваки појединачни навод о непримјереној употреби силе од стране полицијских службеника.

Општински одбор СНСД Пале овим путем преноси грађанима, а посебно забринутим родитељима и омладини, чврста увјеравања да никоме неће бити толерисано непримјерено понашање према грађанима и да закон јесте и мора бити једнак за све.

Општински одбор, такође, преноси апел надлежних институција свим суграђанима да остану прибрани, да се не шири паника и да се не дозволи да овај догађај изазове даље нетрпељивости.

Дезинформације и исхитрене реакције у овом моменту могу нарушити како углед институција, тако и углед општине, због чега Општински одбор апелује на јавност да сачека да унутрашња контрола професионално и транспарентно утврди све чињенице.

Општински одбор СНСД Пале поручује да чврсто стоји иза сваког грађанина, сваке породице и сваког дјетета у нашој општини. Уколико се утврди да је било прекорачења овлаштења или нерегуларности, нећемо се бавити политикантством, нити скупљањем јефтиних поена, већ ћемо одлучно и до краја истрајати на утврђивању пуне одговорности и санкционисању сваког појединца који је прекршио закон.

МУП РС крије да је покренуо унутрашњу истагу

ИЗ МУП РС јуче је саопштено да су припадници Министарства унутрашњих послова Републике Српске извршили прексиноћ контролу једног угоститељског објекта на Палама, с циљем провјере законитости организовања обезбјеђења концерта и лица ангажованих на тим пословима.

"Контролом је утврђено да је на пословима обезбјеђења било ангажовано девет лица која нису посједовала законом прописана овлаштења за обављање ових послова. Због прекршаја из члана 20. Закона о обезбјеђењу лица и имовине и приватним детективским дјелатностима Републике Српске, наведеним лицима издати су прекршајни налози, које су прихватили", каже се у саопштењу и додаје да је током поступања полицијских службеника дошло  до нарушавања јавног реда и мира, јер су се више лица оглушила о законито издата наређења и упозорења полиције и својим понашањем ометала вршење службених радњи.

"По одобрењу судије за претходни поступак Основног суда у Сокоцу, у Полицијској станици Пале за 22 лица издати су прекршајни налози због прекршаја из члана 24. Закона о јавном реду и миру – Ометање државних органа, привредних друштава и других правних лица у вршењу јавних овлаштења. Сва лица прихватила су одговорност за почињени прекршај", наводи се у саопштењу.

Такође тврде да међу лицима лицима којима су издати прекршајни налози није било малољетних лица, као и да полицијски службеници током предузимања службених мјера и радњи нису употребљавали средства силе, те да се још утврђује ко је власник објекта, а ко организатор наведеног концерта, према којима ће бити предузете законом прописане санкције.

Оно што је занимљиво у саопштењу МУП РС нема информације да је покренута унутрашња истрага у вези прекомјерног кориштења сврхе о чему јавност обавјешатава ОО СНСД Пале.

Ста се дешавало на Палама прексиноћ у једној локалној дискотеци погледајте у видео прилогу БН ТВ: 


 

(БН)

Коментари / 15

Оставите коментар
Name

Мркач

12.07.2026 10:30

Само показује одговорност према народу! Свака част Аци Станишићу

ОДГОВОРИТЕ
Name

+

12.07.2026 10:50

И МУП КОРУМПИРАН. ШТИТИ ИСТЕ ИЗ ВЛАСТИ.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Борац

12.07.2026 11:42

Какав министар,таква полиција.

Name

12.07.2026 12:13

СНСД је скуп криминалаца у врху странке који управљају свим могућим структурама у Републици Српској. На челу те странке је сирова животиња која нас својим дјеловањем гура у сиромаштво а уједно прави пут да га наслиједи његово младунче које се већ петља у све свашта. На нама је да у октобру изаберемо људе од части и поштења, који ће имати снаге да нас спасу од пропасти и подигну животни стандард који овај народ заслужује. Људи, дообро размислите у својој глави и не дозволите да ови смрадови остану гдје јесу.

Name

Режим страха

12.07.2026 10:53

Нитко не смије да вас бије у реп.србској сем васе и насе милиције,ето вам сад, вса мафија дрзите се додика, страх и трепет.Па вивзивите у страху, од властите полиције.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Снсдеоваа полиција

12.07.2026 11:04

Снсде овааа приватна полиција партијскоподобнааа заробљенее институције! За гиниса

ОДГОВОРИТЕ
Name

РС

12.07.2026 11:07

Значи кад је рација свако може да ради шта хоће,то и јесте проблем јер сви су постали опасни и дају себи за право да се курче у току полицијске рације,јер свима се унапред каже како да се понашају,али овдје похединци су умислили да су преопасни и сад кмече.Због таквих и нема закона и полиције јер бог је била Титина милиција,нико није смјео пуснути.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Боро

12.07.2026 11:15

ХИТНА СМЈЕНА ОНИХ КОЈИ СУ ОМОГУЦИЛИ ПРЕМЛАЦИВАЊЕ ДЈЕЦЕ, САМОУКОВИЦУ И ВУКОВИЦУ ДЗАБА НОСИТЕ МАСКЕ ЗНА СЕ ДА СТЕ ВИ ПРЕМЛАЦИВАЛИ НАРОД ПО ПАЛАМА! ЛАЗЕТЕ ДА ТУКУ ОВИ ИЗ БЛ. ДА КОМСИЈЕ ТУКУ КОМСИЈЕ НИЈЕ НИКАД БИЛО! ДНО СМО ДОТАКЛИ И ОД ДРЗАВЕ И ОД МУП-а

ОДГОВОРИТЕ
Name

Какав

12.07.2026 11:28

МУП таква и власт. И власт нас туце али на други нацин. Прпа им, долазе избору, знају да це изгубити па ухватила паника. Бијес истресају на омладини. У памет народе РС, октобар мора све промијенути

ОДГОВОРИТЕ
Name

Какав одбор

12.07.2026 11:30

Какви бакрачи ви несмијете прднут без дозволе Додика. Не лазите народ због избора. Све је у вукојебини корумпирано а шта је тешко похапсити криминалце без употребе силе. Али тад није полиција важна и силна у томе је бит.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Српска

12.07.2026 11:33

Моја кућа! Само напријед ... за оне са мало зуба у глави.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Изгледа ми

12.07.2026 11:36

Да ће се мало по мало сви одцијепити од БЛ и Лактаског клана. Ко је и зашто убио Драгицевица? Како реагују чак у Палама због неких приватника а немогу да ријесе питање које је њихова надлезност.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Фоx

12.07.2026 11:41

То се зове ЗАДЕС.Ако се паљани сјећају Давида из Б.Луке ?! То значи : ако нисте имали емпатије према убијеном дјетету - ето стиже и код вас туга и јад ! Нико није поштедјен кад силеџија нареди тако гнисан чин .И Давид је био нечије дијете и имао је 20 година ,21- у.Ево стиже октобар прилика да се окају гријеси и прилика да се казни гнусни починиоц .То је неко ко воли само свој окот .Не боле њега ране дјечије ,јер он већ смишља шта би ново гнисно урадио .Балкан је ово ,Европа ,а он живи примитивним животом у мраку ,скупљајући отето од те исте дјеце која нису могла ништа лоше урадити ,јер је све лоше он смислио и изрежирао .

ОДГОВОРИТЕ
Name

Андреј

12.07.2026 12:09

Могу да гарантујем главом да полиција никад неце реаговати без разлога,данасња омладина је толико бахата и безобразна да мисли да мозе да ради ста хоце и кад добију мало по глави онда куку леле.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Мили

12.07.2026 12:10

То није полиција као у свакој нормалној дрзави то су сподобе милорада додика са купљеним дипломама и сумњивим биографијама запослени у полицији, ал нецете јос дуго види народ да је догорело до ноката, у октобру са додиком путују и васи полицијски сефови криминалци своје врсте багра невидјена. Нема ту п од полицајца, поданици сверцери транге франге снсд послусници, нестручни а алави на сваку комбинација испод руке. Дрзите се после октобра гаће саме има да вам спадају. Ничија није горела до зоре, бедници...

ОДГОВОРИТЕ