Умро генерал Ратко Младић
Некадашњи командант Главног штаба Војске Републике Српске генерал Ратко Младић преминуо је у притворској болници у Хагу у 83. години, изјавила је Срни државни секретар у Министарству за људска и мањинска права Србије Лидија Павићевић.
Република Српска 27.08.2026 | 14:27
Она је рекла да је ту информацију добила од генераловог сина Дарка Младића.
Генерал Младић се од 2024. године налазио у притворској болници у Хагу, где је последњих годину и по дана био везан за кревет, а Механизам за кривичне судове у Хагу се оглушио на захтјеве да из хуманих разлога буде пуштен на лијечење у Србију.
Српски генерал је претрпио је више можданих удара, а последњи је доживео 10. априла.
Имао је озбиљна кардиоваскуларна обољења, повишен крвни притисак,неуролошка оштећења, као и проблеме са бубрезима.
Више пута је због тога био хоспитализован и подвргаван различитим медицинским и терапијским захватима, укључујући и оперативне интервенције на срцу и нози.
(Тањуг) Фото: Тањуг

Нови скандал специјале МУП-а РС на Палама: Међу малтретираним гостима и амбасадор Србије и конзул Бангладеша
25.08.2026 | 21:01