Bahatost vlasti: Okrenuo tele na ražnju u dvorištu škole

Zamislite zemlju u kojoj novoimenovani javni funkcioner odluči da proslavi dolazak u fotelju tako što u dvorištu javne ustanove, u ovom slučaju srednje škole, naloži vatru i na ražnju okrene, kako sam kaže, „malo veće tele“. Zvuči kao scenario za neku parodiju. Nažalost, ovo nije fikcija.

Republika Srpska 17.05.2026 | 09:09
Bahatost vlasti: Okrenuo tele na ražnju u dvorištu škole

Ovo je realnost koja se odigrala u dvorištu Srednje ugostiteljsko-turističke škole u Banjaluci.

Naime, Boris Spasojević, novoimenovani pomoćnik direktora Uprave za indirektno oporezivanje BiH za sektor carina odlučio je da ovako „proslavi“ novu funkciju. Za Srpskainfo je potvrdio da se tele zaista okretalo u čast njegove nove funkcije, naglasivši da gozbu ne plaća on, već „drugari“.

Dok se kod nas granica između privatnog ćeifa i javnog prostora topi na vatri školskog dvorišta, vrijedi se podsjetiti kako na ovakve „ispade“ gledaju u onom dijelu svijeta koji volimo nazivati „normalnim“.

U Švedskoj je 1995. godine zamjenica premijera Mona Sahlin podnijela ostavku jer je službenom karticom kupila Toblerone čokoladice i nekoliko privatnih sitnica. Novac je kasnije vratila, ali je princip profesionalne etike bio neoprostiv. U Velikoj Britaniji i Francuskoj ministri i poslanici redovno podnose ostavke čak i za najmanje zloupotrebe državnih fondova ili kada unajme privatne letove koji nisu striktno opravdani državnim interesima.

Tamo se podrazumijeva da ste, onog trenutka kada preuzmete javnu funkciju, pod lupom javnosti.

Od četvrtka, kada je ekipa Srpskainfo zabilježila ovaj događaj, niko od nadležnih institucija se nije oglasio. Gdje je Ministarstvo prosvjete i kulture Republike Srpske? Da li je ovo zvanični stav prosvjetnih vlasti, da školska dvorišta služe kao privatne pečenjare za proslavu političkih i institucionalnih imenovanja

Ako ćutanje znači odobravanje, postavlja se logično pitanje: Znači li to da od sutra svaki građanin, roditelj ili slučajni prolaznik može ušetati u školsko dvorište, naložiti vatru i ispeći kokošku ili prase?

(Srpskainfo) Foto: Nezavisne

Komentari / 53

Ostavite komentar
Name

Inženjer

17.05.2026 09:28

Kad vidiš face 95% političara, te političke gromade, njihov jezik izražavanja, ne možeš drugo ni očekivati, sem bahatosti i prostakluka

ODGOVORITE
Name

Re

17.05.2026 09:55

Boki seljak

Name

Dragan

17.05.2026 11:06

Ha,ha,ha,proslavlja namještenje za odsjek carina!? Vjerovatno najavljuje proslavom kako planira pošteno i savjesno da radi.Zemljo,otvori se!!! A što se školskih dvorišta tiče,uobičajena je pojava da djeca cirkaju bar pivce a o ostalom se može naširoko diskutovati.Pečenje stoke na tim javnim površinama se podrazumijeva kao kulturna manifestacija.

Name

Hik

17.05.2026 11:59

Intelektualna faca, jasno kao dan!

Name

Oko Grom

17.05.2026 12:43

Bravo , maestro to počasti narod alal vera tako se radi ! Nekti je sa srećom rad . Crkni EU od zavisti .

Name

aćim

17.05.2026 12:44

Ja mislio njega okrebuli na ražnju pošto liči na goveče.

Name

Zzzzzzz

17.05.2026 13:13

BAJINA REKTALNA ZUNZARA INTELIGENCIJA I FACA KROMANJONCA KAO I KOD Ṣ̌EFA

Name

Nidžo

17.05.2026 15:25

Ne daj se Boki neka crknu dušmani.

Name

Rizto

17.05.2026 21:49

Majsore, 'ocel biti sta za poist? Mislim na velikom odmoru.

Name

Miki

17.05.2026 09:33

To sto navodite da se desava u civilizovanim demokratijama se zove moralna odgovornost .Na ovim prostorima stoka ne zna sta to znaci i zato ovakvi dogadjaji nisu nista novo.Ovaj strucnjak je inace Dodikova prikolica koja je godinama uhljeb u KK Igokea ,akademsko zvanje je ostra nula i kao takav ispunjava sve uslove da okrene tele u skolskom dvoristu ,ho ruk.

ODGOVORITE
Name

4M

17.05.2026 09:43

Junac okreće tele na ražnju, nevjrovatno?

Name

Ceca

17.05.2026 11:37

Lik je nastavnik istorije i geografije! Direktor carine. Svasta

Name

Re Dragan

17.05.2026 12:59

Sve se slazem trebao je na carini razvaliti ražanj ali nebi bilo đaka da besplatno služe,kao Baji na slavi 🤮

Name

reakcionar

17.05.2026 09:35

Bahatost i primitivizam bez granica, bez stida i srama.

ODGOVORITE
Name

Oli

17.05.2026 09:49

To je Bajin sektas iz njegovog sela.Sta ocekivati od mesara u njegovih slugu,fuj

Name

Re 4m

17.05.2026 12:51

Junac je mlada životinja ovaj sektas ima preko 6 banki,jos nekako kako izgleda ali kad progovori kuku lele🤮🤬

Name

za RE

17.05.2026 14:40

Neserendaj ti magarče.

Name

Mladen

17.05.2026 09:38

Ako je clan crvene sekte ,a jest sta tu ima cudno,kupuju glasove za sendvic i pivu,ovaj potez je kvantni skok za crvene,to govori kakav smo narod,zato niko sa nama nece dase igra,

ODGOVORITE
Name

qqq

17.05.2026 09:47

budala nema zadovoljstva u razumevanju nego samo u tome da izrazi svoje misljenje narod strada tiranija vlada dodje vreme muke i nevolje zaigrasmo u kolo djavolje

ODGOVORITE
Name

Orakle

17.05.2026 09:48

To da se "rostilja" u dvoristu skole jasno govori o unistenom obrazovnom sistemu - ova Dodikova vlast je svojom nekompetencijom unistila ne samo privredu nego mnoge ogranke vazne za prezivljavanje i opstanak stanovnistva!

ODGOVORITE
Name

Haha

17.05.2026 09:58

Trebalo bi da objavite kakvo zvanje ima ovaj lik i kad ga je stekao a inače predaje na PMF u BL(za rubliku vjerovali ili ne).Taj čovjejk je oličenje naseg društva koje je već odavno moralno potonulo.

ODGOVORITE
Name

Blagostanje

17.05.2026 10:00

Ni jedna diploma nije garancija inteligencije i kulture čovjeka.Kod nas se takvi ljudi zovu školovanim budalama.Nažalost nije izolovan slučaj, a još žalosnije što će doći da jedu oni koji bi trebali to da smatraju sramotom.

ODGOVORITE
Name

Nina

17.05.2026 10:06

To malo veće tele su platili carinici CI Gradiška da se pokažu pred novim pomoćnikom koga časte već godinama jer je Mile rekao da ce on biti direktor carina. Glavna stručnost mu je rodbinska povezanost sa Dodikom i crvena sekta. Bitno je napomenuti da su na voletini bili svi pomoćnici i dir Tegeltija a i ostali važni sefovi iz carina sa kupljenim diplomama jer oni su navikli da sve kupuju i da se kod njih sve placa. Ko je preuzeo najbitniji instituciju drzava je vise nego očigledno, nije potreban komentar.

ODGOVORITE
Name

FUKARA

17.05.2026 10:28

SELJACINA TAJ FUKCIONER ..ZAKLATI ZIVIO BICE I PEĆI NA VATRI...DA BIH ŹDERAO FUJ ..OVAJ JE STOKA NE TELE ..FUJ JELI TAKVI FUKCIONERI RADE DA UDEMO U EU..PA TOGA BIH OBJESILI U EU..BITANGA ZAOSTO U RAZVOJU NIJE DALJE OD GRADISKE OTISAO..MOZDA DO BGD..FUJ NECOVECE BOG CE TE KAZNITI SMECE OD COVEKA..TAKAV PROFIL LJUDI VODI RS .SPRZIO ON SVOJOJ PODREP..

ODGOVORITE
Name

TEŠKO NAMA

17.05.2026 10:29

Moglo bi se reći ,, volusina okrenula tele" Teleta više nema a volusina ostaje volusina za vijek vijrkova.

ODGOVORITE
Name

re

17.05.2026 18:24

Ma nije,Stojan je za dnevnicu okrenuo tele.

Name

Tako

17.05.2026 10:50

Je kad se nepismena,neobrazovana sirovina docepa vlasti od onih koji su gori od njega ,nazalost ali to je nasa realnost za koju se bore oni sto podrzavaju takvo bahacenje

ODGOVORITE
Name

Mile

17.05.2026 10:52

Kava svinja takva mast, kakav narod takva vlast.

ODGOVORITE
Name

Domi

17.05.2026 11:03

Pa vidite li vi retardirane face u covjeka!Ovaj je za psihijatrije!

ODGOVORITE
Name

uh

17.05.2026 11:03

Direktor UTTŠ postao je kad sam ja bio treći razred te škole. Sad imam godina

ODGOVORITE
Name

Dodikov seljober

17.05.2026 11:12

Ova glavonja je išao u osnovnu školu sa Dodikom negdje u Lijevče polju. Dok su obojica čuvali krmke zajedno. To mu je jedina preporuka.

ODGOVORITE
Name

Herer

17.05.2026 11:17

Ovi debili su prevazišli svaku granicu !A Narod je stoka koja je to sve dozvolio i gleda!

ODGOVORITE
Name

pero

17.05.2026 17:32

koji narod,tako kaze milokrad

Name

Profesor

17.05.2026 11:24

Dupelizac gori od Nikole Špirića, ovaj Dodikov potrčko je toliko ljugav da ga u njegovom selu kako kažu smatraju najvećim lažovom i seljakom, takav poltronizam kažu nije viđen, pitajte profesore sa PMF u Banjaluci da li je i kad je i kako je išao na fakultet…žalosno je da ovaj lik može biti na carini , ruglo za sve građane ….

ODGOVORITE
Name

Idealno

17.05.2026 11:31

Kako nije moguce! Pa pogledajte tu umnu facu ako je to on na slici i sve vam je jasno... Ekskluzivni primjerak vlasti!

ODGOVORITE
Name

Živko

17.05.2026 11:42

Krkan ostaje krkan kako god ga okreneš ili gdje god ga postaviš. Moralna odgovornost za krkana je špansko selo...

ODGOVORITE
Name

Provjereno

17.05.2026 12:09

O ovom se pisalo prije sedam dana i čovjek je sve demantovao da nije istina.Pekao je na svom privatnom imanju do škole.Prema tome nije istina.

Name

Ljubisa

17.05.2026 12:17

Pa covjek ima 72 godine ima li iko mladji a skolovan on je odavno za pennzije

Name

TEŠKO NAMA

17.05.2026 14:18

Nikola Špirić književnik iz Prekaje koji pokupova stanove u Beču od prodaje milionskih tiraža svojih vrhunskih književni dijela. A o otkupljivaču krompira da ne pišemo. Ma veća je čuka od Ive Andrića samo stručnjaci nikako da prepoznaju znanje nadarenost i sposobnost. Andrić Nobelovac nije znao dase treba učlaniti u SNSD. Andrić Nobelovac nije imao stanove po Beču.

Name

G....

17.05.2026 12:30

Kad sam počeo čitati tekst pomislio sam da je u pitanju Nikola Špirić, najljigavije stvorenje, kad ono neko malo bolji od njega.

ODGOVORITE
Name

Klm

17.05.2026 14:07

Realnost je da će se na njega lijepiti "dame" iz UIO kao da je najveći frajer. Ganjao je da bude direktor carina oko 10 godina, razumljivo je zašto slavi.

ODGOVORITE
Name

Vido

17.05.2026 15:16

Neka se najede i zamrsi, od debljine pukniće, a i njihovo je svakako prolazi, bahatosti i previše, da brzo će i šatorski snsd pjevači u hapsanu. Vrijedi to čekati.

Name

Re

17.05.2026 18:42

E moj druže, gdje ima dama na carini? Sve starlete i ugurane da ne kažem šta.

Name

Sarajevo

17.05.2026 15:50

Ja telece glave

ODGOVORITE
Name

Volim te bahro

17.05.2026 18:11

Vidi se da je novi na funkciji. Oni iskusniji sa vise staza okrecu volove. Ima se, moze se. Haha, koji ljaksofon.

ODGOVORITE
Name

Nemoralno lomentari!

17.05.2026 22:41

Tako vi Srbina vrijeđate? Srbi Srbina vrijeđaju!?! Treba da mu čestitamo na izboru i zaželio sreću i neka se vesele ljudi!

ODGOVORITE
Name

Alo

18.05.2026 06:08

Voli mali slatko.

Name

Nezgodan

18.05.2026 01:26

Cuj to, zasto ne reaguje ministarstvo obrazovanja i kulture? Svidjalo se to kome ili ne, ovo je kultura koja danas vlada ne samo RS ili BiH, nego Balkanom. Ne postoje vise eticke/moralne granice, obziri, cast i postenje. Dobili smo sve sto smo zasluzili, ili bar velika vecina. Ostali su ili otisli, ili su samo kolateralna steta. Na kraju krajeva, tele na raznju nahrani rulju, a rulja od knjige vajde nema! Cim se to nemoze pojesti ili popiti, batali to.

ODGOVORITE
Name

Slobodno

18.05.2026 02:14

Sistemi se raspadaju godinama, ovo cemu svjedočimo je strašno. Tu su svi svoji, zato i ne reaguju, sve uvezano drzavnim budžetom.

ODGOVORITE
Name

Tacno

18.05.2026 06:42

On je,pored svega ostalog,dugo godina bio direktor te skole,a posto je iz SNSD-a,smatra da dozivotno sve skolsko moze koristiti za svoje potrebe.Svi Dodini tako rade svagdje.

ODGOVORITE
Name

Milan

19.05.2026 08:59

Ovakav idiot da bude imenovan za takvu funkciju?

ODGOVORITE
Name

Maca

19.05.2026 21:32

odlicno se uklopio upravo zbog toga sto ne razuimje sta mu je posao!

Name

ISTORIČAR

23.05.2026 11:54

Boris je u srodstvu sa vladajućom porodicom pa može da radi šta hoće

ODGOVORITE