Sportski, ali i finansijski uspjeh bh. fudbalera
Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine izborila je plasman u šesnaestinu finala Svjetskog prvenstva nakon pobjede protiv Katra u utakmici koju je morala dobiti.
Bosna i Hercegovina 25.06.2026 | 10:11
"Zmajevi" su čekali rasplet dvoboja Brazila i Škotske. Trebala je pobjeda južnoameričke selekcije, a upravo se to i dogodilo, čime je potvrđen prolazak u nokaut-fazu.
"Prema dostupnim informacijama, Bosnu i Hercegovinu u šesnaestini finala očekuje reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država.
Uz veliki sportski uspjeh, Fudbalski savez Bosne i Hercegovine može biti zadovoljan i finansijskim učinkom. Nakon što je za plasman na Svjetsko prvenstvo zaradio devet miliona dolara, prolazak među 32 najbolje reprezentacije donio je dodatna dva miliona.
To znači da je BiH dosad na ovom Svjetskom prvenstvu ukupno zaradila 11 miliona dolara.
Reprezentacija Bosne i Hercegovine grupnu fazu završila je pobjedom protiv Katra, remijem s Kanadom i porazom od Švicarske.
Sada slijedi najvažniji dio takmičenja – borba za mjesto među 16 najboljih reprezentacija svijeta.
(N1) Foto: Fejsbuk
(N1)

Komentari / 6
Ostavite komentarFaraon
25.06.2026 10:28Svaka čast "zmajevima", kapa dole za njihov odnos prema državnom dresu. Fudbaleri Srbije bi trebali da se ugledaju na njih i nauče kako se "gine" za državni tim
ODGOVORITEFocak
25.06.2026 10:33Ni jednog clanka o uspjehu repke.
ODGOVORITEBosanac
25.06.2026 11:20Trebali bi to proslijedit vladajućoj strukturi političara,pardon,ološa i bagre na državnom nivou..😀
ODGOVORITENAVIJAC ZMAJEVA
25.06.2026 11:43PRAVOSLAVAC IZ BLUKE NAVIJAC SAM ZMAJEVA VOLIM BIH JER SAM RODEN U BIH I SOLAZIM U BIH BANJU LUKU CABA STO ZIVIM U DE MUNCHENU ..PONOSIM SE SA,ZMAJEVIMA..ZASTO SRE MOJ NARODE ZATROVANI MRZNJOM ZAVISNOŜĆU PAKOSCU VAS JE DODIG OTROVAO ZATROVAO VRATIO U 19 VJEK ZATVORIO U TOR..I ON VAS OGLUPLJUJ ..FUJ FUJ ..PRODITE SVJETOMNE ZIVITE U TORU NESLUSAJTE FUKARU I ZLOCINCA STO JE UNISTIO NAROD I RS..FU
ODGOVORITEWw
25.06.2026 11:57Svaka čast mladim momcima.iako su rođeni vani bih.svim srcem su igrali ....a navijačima u americi i federaciji bih kapa dole.
ODGOVORITERokić
25.06.2026 12:32Hoće li biti jedno Millionen za našeg Milu on je naj više podržavao BiH
ODGOVORITE