Хаос у Арени: Партизан поклонио побједу Валенсији

Кошаркаши Партизана изгубили су од Валенсије резултатом 100: 96 у оквиру 11. кола Евролиге.

Кошарка 01.12.2022 | 23:07

Тим Жељка Обрадовића тако је уписао и трећи везани пораз у најелитнијем кошаркашком такмичењу у Европи.

Иако су се навијачи надали да ће Ален Смаилагић вечерас обући црно-бели дрес, то се није десило. Мораће крилни центар на паузу од неколико недеља због повреде, док је Лесор, који је такође имао проблем са повредом, вечерас играо. Поново је Партизан имао проблема са дефанзивним скоковима, лоше су градили рекет, што су Шпанци у првом полувремену и те како кажњавали.

Највише проблема Партизану у уводним минутима правио је Џејмс Веб. Сјајни кошаркаш Валенсије био је расположен за игру, а црно-бели су се тргнули уласком Лесора који је унео потребну енергују свом тиму у тим моментима.

Партизан се мучио у нападу у све до почетка друге четвртине, тим Жељка Обрадовића је тешко долазио до решења онда је Пантер погодио неке битне шутеве. Папапетру је два напада заредом одиграо феноменалну одбрану, а Лесор у нападу није грешио. Црно-бели су на паузу отишли са +6 (43:37).

(Курир  Фото: Профимедиа)