Партизан вечерас убједљиво поражен од Барселоне

- Кошаркаши Партизана поражени су вечерас од Барселоне резултатом 94:76 у мечу 29. кола Евролиге.

Кошарка 14.03.2024 | 22:38

Барселона сад има скор 20-9, а Партизан 13-16.

Партизан је одлично отворио меч и повео 16:9, али је Барселона прву деоницу окончала вођством од пет поена разлике (29:24).

На полувремену је било само плус три за Барселону (51:48), али је средином треће четвртине домаћин имао огромних плус 15 (67:52). Уследила је серија Партизана 6:0 поенима Зека Ледеја. У последњих 10 минута ушло се са плус шест за Барселону (74:68). Домаћин је преломио меч кад је у 35. минуту повео 84:70.

Николас Лапровитола је предводио Барселону са 17 поена, 15 је дао Вили Ернангомез, Рокас Јокубаитис 13, Џабари Паркер 12, а Никола Калинић девет (1/1 двојке, 2/2 тројке, 1/2 бацања).

Алекса Аврамовић је био најефикаснији у Партизану са 27 поена, Зек Ледеј је дао 16.

У наредном колу, следећег уторка, Партизан дочекује Басконију, која је вечерас код куће савладала Олимпију резултатом 88:73.

(Тањуг) Фото: Тањуг