Ово су правила за држање оружја у Републици Српској
Министарство унутрашњих послова Републике Српске подсјећа власнике регистрованог оружја у Републици Српској да су дужни да своје оружје чувају у складу са Законом о оружју и муницији, тако да је оно недоступно неовлашћеним лицима, а посебно дјеци.
Република Српска 04.05.2025 | 13:39
"Оружје и муниција које држи и носи физичко или правно лице и предузетник чувају се у стамбеном или пословном простору које се налази у мјесту пребивалишта, односно сједишту имаоца оружја, закључано и одвојено једно од другог (оружје одвојено од муниције) у касама, металним ормарима, сефу или сличном спремишту које се не може отворити уобичајеним алатом, те нису доступни неовлашћеним лицима, а посебно дјеци", наводи се у саопштењу МУП-а Српске.
Дподаје се је за прекршај физичког лица које са оружјем и муницијом не поступа са нарочитом пажњом и не чува оружје на безбједном мјесту, законом прописана санкција у виду новчане казне од 300 КМ до 500 КМ и заштитне мјере одузимања оружја, а уколико тај прекршај изврши правно лице новчана казна износи од 10.000 КМ до 15.000 КМ и заштитна мјера одузимања оружја.
"Полицијски службеници МУП-а Републике Српске су прошле године у складу са Планом мјера и активности за превенцију вршњачког насиља и малољетничке делинквенције који између осталог предвиђа интензивирање надзора и контроле држања и чувања регистрованог оружја у складу са одредбама Закона о оружју и муницији Републике Српске, извршили 770 контрола а у четири случаја су утврђени недостаци. Поред наведеног, прошле године су извршене контроле 36 правних лица која се баве прометом оружја, а исте су биле превентивног карактера", стоји у саопштењу.
Дадају да ће припадници МУП-а предузети све мјере како би се непосредном контролом на адреси пријављеног пребивалишта власника оружја утврдили да ли власници држе оружје у складу са важећим прописима.
(БН) Фото: МУП Републике Српске
Коментари / 8
Оставите коментарА шта ја са
04.05.2025 13:49полицајцима који се неодговорно понашају према оружју?
ОДГОВОРИТЕре А ста је
04.05.2025 14:33Па неце они своје обилазити.То је Милина полиција ха ха.Занима ме јесу ли били у контроли код Лукаца и дрзи ли он орузје на прописан нацин? Ах да тамо не смију долазити.
ре
04.05.2025 15:04А ста је са ловцима који се неодговорно односе према орузју?
ре ре ре
04.05.2025 15:05А ста је са газдама који се неодговорно односе према радницима?
ре А ста је са
04.05.2025 15:06тобом,имас некаквих проблема?
Ре
04.05.2025 15:07А, то тебе нешто брине а!? Ајде ухвати се нечега кориснијег .
Босанац
04.05.2025 16:46Власници легалног оружја нису проблем овога друштва ако нисте свјесни стварности..проблем су они који илегално посједују цијеле арсенале оружја..што имате безброј примјера из прошлог времена.
Море терај те се у три
04.05.2025 14:19А ста је са људима.којима.сте дали дозволе за стално ношење јер имају новац,фирме а стекли су крииминалом.,корупцијом.јел.то ок ,законито и поштено.
ОДГОВОРИТЕ