Заједничким Споразумом до јединственог кандидата
Суштина Споразума је постизање неупитног консензуса о јединственом кандидату за предсједника Републике Српске, а исто важи и а члана предсједништва БиХ из Републике Српске.
Република Српска 03.05.2026 | 12:15
“Споразум ‘Побједнички концепт Општи избори 2026’, којег је Бранко Блануша, предсједник СДС, након усвајања на сједници Предсједништва СДС, упутио лидерима других опозиционих странака је у потпуности прихватљив Народном фронту”, рекао је Жељко Дубравац, члан Предсједништва Народног фронта и посланик у Народној скупштини Републике Српске, додавши да ће на сједници Предсједништва Народног фронта, која ће бити одржана у понедјељак, овај споразум сасвим сигурно бити прихваћен.
Како каже, суштина Споразума је постизање неупитног консензуса о јединственом кандидату за предсједника Републике Српске, а исто важи и за члана предсједништва БиХ из Републике Српске.
“Кључна тачка тог споразума, а која је опредјељујућа за Народни фронт да прихвати овакав Споразум, дефинише да се странке потписнице обвезују да ће на предстојеће изборе изаћи са заједничким кандидатима за инокосне функције на нивоу Републике Српске и БиХ, те да ће се договором утврдити персонална рјешења за те двије инокосне функције, предсједника Републике Срспке и српског члана предсједништва БиХ, на бази изборних резултата у претходном изборном циклусу и релевантних истраживања јавног
мњења”, изјавио је Дубравац.
Овим је, истиче Дубравац, СДС показао да, као државотворна странка, у потпуности разумије политичке процесе и потребу окупљања свих опозиционих политичких субјеката, и њиховог договора са народом.
“То ће у крајњој линији обезбиједити неопходну промјену система власти у Републици Српској. Зрелост политичког става СДС-а се огледа у спознаји да све различитости и слабости које имају политичке странке или било какав индивидуализам - морају бити превазиђени, стављањем у фокус предности које само заједнички наступ може обезбиједити”, закључио је Дубравац.
(БН) Фото: БН

Коментари / 6
Оставите коментарПАТРИОТА 1
03.05.2026 12:40Само опозиција ФИЛОЗОФИРАЈ кад опет изгубите рецете покрадени.УЈЕДИНИТЕ СЕ ПОБЈЕДИТЕ ПА ОНДА ДЈЕЛИТЕ
ОДГОВОРИТЕГ....
03.05.2026 12:48Договором али јелена мора бити премијер, јел'да.
ОДГОВОРИТЕСдсовац
03.05.2026 13:00Само Блануша за предсједника и Вукан за члана предсједништва.
ОДГОВОРИТЕРашо
03.05.2026 13:16Вукан неће бити ништа. Његова политичка каријера завршава у октобру.
Тако
03.05.2026 13:20Хи требами бити
Семберија
03.05.2026 13:20Само професор др ГОСПОДИН Блануша, па после њега ГОСПОДИН Вукановић, Драшку ниста не дати, исто тако и Тривићки, можда њој дати типа заменик портира у некој фирим, чуј оће она премијерско место, колико си освојила на последњим изборима. Само Блануша и Вукановић.
ОДГОВОРИТЕ