Британски краљ Чарлс платио порез скоро 15 милиона евра
- Британски краљ Чарлс саопштио је да је за 2024-2025. годину платио порез у износу од 12,9 милиона фунти (14.97 милиона евра), чиме је постао први монарх који је открио износ који плаћа за порез.
Свијет 26.06.2026 | 07:28
Износ пореза који је платио краљ сврстао га је међу 100 највећих пореских обвезника у Великој Британији, преноси ББЦ.
Како су саопштили званичници, краљ Чарлс и краљица Камила ће наставити да живе у Кларенс Хаусу, и неће се преселити у Бакингемску палату, како би у тој палати, чије је реновирање у току, омогућили већи приступ јавности.
Принц од Велса, Вилијам изјавио је да је платио 7,76 милиона фунти (9 милиона евра) пореза у истом периоду, показују подаци у годишњем краљевском извештају и рачунима.
Британски монарси нису обавезни да плаћају порез на доходак, порез на наследство на оно што приме од претходног монарха или порез на капиталну добит, али краљ добровољно плаћа порез на доходак и порез на капиталну добит на сваку продају приватне имовине.
Краљ Чарлс је, по својој личној одлуци, први пут као монарх јавности открио своје личне пореске уплате.
(Тањуг) Фото: X

Коментари / 16
Оставите коментарПатриота
26.06.2026 07:51То је патриота а не ови код нас би и последњи фенинга прикрили.
ОДГОВОРИТЕШто не плаћа
26.06.2026 11:23У Монацо, или код нас? Код нас узимају ситницу или ништа, само треба имати везе.
Предатор
26.06.2026 08:47Ако је из свог џепа дао и фунту Бог ме убио
ОДГОВОРИТЕЈаффа
26.06.2026 08:53Колико је зарадио?
ОДГОВОРИТЕПрика
26.06.2026 10:54Није битно колико је зарадио вазно је да платио сто му припада,а код нас се незна ни колико краду а о порезу ни реци.
Реално
26.06.2026 09:38Енглески монарх сигурно није ни фунту изнио ван Британије,нити се бахати и троши ван Британије,нема Сердарових,лоцирање,Вијадукта,Банке Српске,Бобар банке уградјивања на свим јавним радовима итд итд. Зато сви диктатори највише пара у Британију сакривају...
ОДГОВОРИТЕЗапад је запад јбг,
26.06.2026 10:22Утаја пореза је најтеже кривично дјело на Западу. Дају ти да зарадиш колико год можеш али и да платиш држави порез без кашњења и без муљања. Ту нема опроста ни милости.
ОДГОВОРИТЕПајо
26.06.2026 10:38Откуд му толики приход када је толики порез ??
ОДГОВОРИТЕДраган МД
26.06.2026 10:39Стотинама година пљачкали свијет и ево епилога, а сада нас уче демократији.
ОДГОВОРИТЕдодо
26.06.2026 10:42нас јунак из бакинаца плаца 200м минимум
ОДГОВОРИТЕДобој
26.06.2026 10:55Наравно и он је као и сви други градјани равноправан у свему само сто има веце постовање.
ОДГОВОРИТЕМила
26.06.2026 11:06Је ли ИГОКЕА платила порез
ОДГОВОРИТЕБрука
26.06.2026 11:25Народ је то платио плацајуци порез на све… и ваздух су опорезовали!
ОДГОВОРИТЕБОБ РОЦК
26.06.2026 11:50Будала,види се да не воли своју земљу ко наси краљеви,њих двојица и њихово многобројно племство који исто тако плацају порез на капиталну добит и дворце које немају па опет плацају много веци порез од ове будале енглеске,сигурно годисње пар стотина марака,мозда и хиљаду,тако се воли своја земља,нека се енглески краљ угледа на своје колеге са брдовитог балкана
ОДГОВОРИТЕИсто
26.06.2026 15:25Хајде објавите у ствари само нек пореска управа да информацију ко је све и колико пријавио добара,и дали плаћају? То је за бабу Вангу питање и несмије нико ни објавити,ко зна какве би биле посљедице.
ОДГОВОРИТЕМићо
26.06.2026 15:50Овај као даје побјегао са лопате.Није се ознојио за тај новац.Као колонизатори широм свијета увијек су живјели на туђој хрвачи.Све неки принчеви принцезе баронесе итд.,који праве инцесте и зато су им те издужене скоро ретардиране главе.
ОДГОВОРИТЕ