Британски краљ Чарлс платио порез скоро 15 милиона евра

- Британски краљ Чарлс саопштио је да је за 2024-2025. годину платио порез у износу од 12,9 милиона фунти (14.97 милиона евра), чиме је постао први монарх који је открио износ који плаћа за порез.

Свијет 26.06.2026 | 07:28
Британски краљ Чарлс платио порез скоро 15 милиона евра

Износ пореза који је платио краљ сврстао га је међу 100 највећих пореских обвезника у Великој Британији, преноси ББЦ.

Како су саопштили званичници, краљ Чарлс и краљица Камила ће наставити да живе у Кларенс Хаусу, и неће се преселити у Бакингемску палату, како би у тој палати, чије је реновирање у току, омогућили већи приступ јавности.

Принц од Велса, Вилијам изјавио је да је платио 7,76 милиона фунти (9 милиона евра) пореза у истом периоду, показују подаци у годишњем краљевском извештају и рачунима.

Британски монарси нису обавезни да плаћају порез на доходак, порез на наследство на оно што приме од претходног монарха или порез на капиталну добит, али краљ добровољно плаћа порез на доходак и порез на капиталну добит на сваку продају приватне имовине.

Краљ Чарлс је, по својој личној одлуци, први пут као монарх јавности открио своје личне пореске уплате.

(Тањуг) Фото: X 

Коментари / 16

Оставите коментар
Name

Патриота

26.06.2026 07:51

То је патриота а не ови код нас би и последњи фенинга прикрили.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Што не плаћа

26.06.2026 11:23

У Монацо, или код нас? Код нас узимају ситницу или ништа, само треба имати везе.

Name

Предатор

26.06.2026 08:47

Ако је из свог џепа дао и фунту Бог ме убио

ОДГОВОРИТЕ
Name

Јаффа

26.06.2026 08:53

Колико је зарадио?

ОДГОВОРИТЕ
Name

Прика

26.06.2026 10:54

Није битно колико је зарадио вазно је да платио сто му припада,а код нас се незна ни колико краду а о порезу ни реци.

Name

Реално

26.06.2026 09:38

Енглески монарх сигурно није ни фунту изнио ван Британије,нити се бахати и троши ван Британије,нема Сердарових,лоцирање,Вијадукта,Банке Српске,Бобар банке уградјивања на свим јавним радовима итд итд. Зато сви диктатори највише пара у Британију сакривају...

ОДГОВОРИТЕ
Name

Запад је запад јбг,

26.06.2026 10:22

Утаја пореза је најтеже кривично дјело на Западу. Дају ти да зарадиш колико год можеш али и да платиш држави порез без кашњења и без муљања. Ту нема опроста ни милости.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Пајо

26.06.2026 10:38

Откуд му толики приход када је толики порез ??

ОДГОВОРИТЕ
Name

Драган МД

26.06.2026 10:39

Стотинама година пљачкали свијет и ево епилога, а сада нас уче демократији.

ОДГОВОРИТЕ
Name

додо

26.06.2026 10:42

нас јунак из бакинаца плаца 200м минимум

ОДГОВОРИТЕ
Name

Добој

26.06.2026 10:55

Наравно и он је као и сви други градјани равноправан у свему само сто има веце постовање.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Мила

26.06.2026 11:06

Је ли ИГОКЕА платила порез

ОДГОВОРИТЕ
Name

Брука

26.06.2026 11:25

Народ је то платио плацајуци порез на све… и ваздух су опорезовали!

ОДГОВОРИТЕ
Name

БОБ РОЦК

26.06.2026 11:50

Будала,види се да не воли своју земљу ко наси краљеви,њих двојица и њихово многобројно племство који исто тако плацају порез на капиталну добит и дворце које немају па опет плацају много веци порез од ове будале енглеске,сигурно годисње пар стотина марака,мозда и хиљаду,тако се воли своја земља,нека се енглески краљ угледа на своје колеге са брдовитог балкана

ОДГОВОРИТЕ
Name

Исто

26.06.2026 15:25

Хајде објавите у ствари само нек пореска управа да информацију ко је све и колико пријавио добара,и дали плаћају? То је за бабу Вангу питање и несмије нико ни објавити,ко зна какве би биле посљедице.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Мићо

26.06.2026 15:50

Овај као даје побјегао са лопате.Није се ознојио за тај новац.Као колонизатори широм свијета увијек су живјели на туђој хрвачи.Све неки принчеви принцезе баронесе итд.,који праве инцесте и зато су им те издужене скоро ретардиране главе.

ОДГОВОРИТЕ