Britanski kralj Čarls platio porez skoro 15 miliona evra
- Britanski kralj Čarls saopštio je da je za 2024-2025. godinu platio porez u iznosu od 12,9 miliona funti (14.97 miliona evra), čime je postao prvi monarh koji je otkrio iznos koji plaća za porez.
Svijet 26.06.2026 | 07:28
Iznos poreza koji je platio kralj svrstao ga je među 100 najvećih poreskih obveznika u Velikoj Britaniji, prenosi BBC.
Kako su saopštili zvaničnici, kralj Čarls i kraljica Kamila će nastaviti da žive u Klarens Hausu, i neće se preseliti u Bakingemsku palatu, kako bi u toj palati, čije je renoviranje u toku, omogućili veći pristup javnosti.
Princ od Velsa, Vilijam izjavio je da je platio 7,76 miliona funti (9 miliona evra) poreza u istom periodu, pokazuju podaci u godišnjem kraljevskom izveštaju i računima.
Britanski monarsi nisu obavezni da plaćaju porez na dohodak, porez na nasledstvo na ono što prime od prethodnog monarha ili porez na kapitalnu dobit, ali kralj dobrovoljno plaća porez na dohodak i porez na kapitalnu dobit na svaku prodaju privatne imovine.
Kralj Čarls je, po svojoj ličnoj odluci, prvi put kao monarh javnosti otkrio svoje lične poreske uplate.
(Tanjug) Foto: X

Komentari / 16
Ostavite komentarПатриота
26.06.2026 07:51То је патриота а не ови код нас би и последњи фенинга прикрили.
ODGOVORITEŠto ne plaća
26.06.2026 11:23U Monaco, ili kod nas? Kod nas uzimaju sitnicu ili ništa, samo treba imati veze.
Предатор
26.06.2026 08:47Aко je из свог џепа дао и фунту Бог ме убио
ODGOVORITEJaffa
26.06.2026 08:53Koliko je zaradio?
ODGOVORITEPrika
26.06.2026 10:54Nije bitno koliko je zaradio vazno je da platio sto mu pripada,a kod nas se nezna ni koliko kradu a o porezu ni reci.
Realno
26.06.2026 09:38Engleski monarh sigurno nije ni funtu iznio van Britanije,niti se bahati i troši van Britanije,nema Serdarovih,lociranje,Vijadukta,Banke Srpske,Bobar banke ugradjivanja na svim javnim radovima itd itd. Zato svi diktatori najviše para u Britaniju sakrivaju...
ODGOVORITEZapad je zapad jbg,
26.06.2026 10:22Utaja poreza je najteže krivično djelo na Zapadu. Daju ti da zaradiš koliko god možeš ali i da platiš državi porez bez kašnjenja i bez muljanja. Tu nema oprosta ni milosti.
ODGOVORITEPajo
26.06.2026 10:38Otkud mu toliki prihod kada je toliki porez ??
ODGOVORITEDragan MD
26.06.2026 10:39Stotinama godina pljačkali svijet i evo epiloga, a sada nas uče demokratiji.
ODGOVORITEdodo
26.06.2026 10:42nas junak iz bakinaca placa 200m minimum
ODGOVORITEDoboj
26.06.2026 10:55Naravno i on je kao i svi drugi gradjani ravnopravan u svemu samo sto ima vece postovanje.
ODGOVORITEMila
26.06.2026 11:06Je li IGOKEA platila porez
ODGOVORITEBruka
26.06.2026 11:25Narod je to platio placajuci porez na sve… i vazduh su oporezovali!
ODGOVORITEBOB ROCK
26.06.2026 11:50Budala,vidi se da ne voli svoju zemlju ko nasi kraljevi,njih dvojica i njihovo mnogobrojno plemstvo koji isto tako placaju porez na kapitalnu dobit i dvorce koje nemaju pa opet placaju mnogo veci porez od ove budale engleske,sigurno godisnje par stotina maraka,mozda i hiljadu,tako se voli svoja zemlja,neka se engleski kralj ugleda na svoje kolege sa brdovitog balkana
ODGOVORITEIsto
26.06.2026 15:25Hajde objavite u stvari samo nek poreska uprava da informaciju ko je sve i koliko prijavio dobara,i dali plaćaju? To je za babu Vangu pitanje i nesmije niko ni objaviti,ko zna kakve bi bile posljedice.
ODGOVORITEMićo
26.06.2026 15:50Ovaj kao daje pobjegao sa lopate.Nije se oznojio za taj novac.Kao kolonizatori širom svijeta uvijek su živjeli na tuđoj hrvači.Sve neki prinčevi princeze baronese itd.,koji prave inceste i zato su im te izdužene skoro retardirane glave.
ODGOVORITE