Britanski kralj Čarls platio porez skoro 15 miliona evra

- Britanski kralj Čarls saopštio je da je za 2024-2025. godinu platio porez u iznosu od 12,9 miliona funti (14.97 miliona evra), čime je postao prvi monarh koji je otkrio iznos koji plaća za porez.

Svijet 26.06.2026 | 07:28
Britanski kralj Čarls platio porez skoro 15 miliona evra

Iznos poreza koji je platio kralj svrstao ga je među 100 najvećih poreskih obveznika u Velikoj Britaniji, prenosi BBC.

Kako su saopštili zvaničnici, kralj Čarls i kraljica Kamila će nastaviti da žive u Klarens Hausu, i neće se preseliti u Bakingemsku palatu, kako bi u toj palati, čije je renoviranje u toku, omogućili veći pristup javnosti.

Princ od Velsa, Vilijam izjavio je da je platio 7,76 miliona funti (9 miliona evra) poreza u istom periodu, pokazuju podaci u godišnjem kraljevskom izveštaju i računima.

Britanski monarsi nisu obavezni da plaćaju porez na dohodak, porez na nasledstvo na ono što prime od prethodnog monarha ili porez na kapitalnu dobit, ali kralj dobrovoljno plaća porez na dohodak i porez na kapitalnu dobit na svaku prodaju privatne imovine.

Kralj Čarls je, po svojoj ličnoj odluci, prvi put kao monarh javnosti otkrio svoje lične poreske uplate.

(Tanjug) Foto: X 

Komentari / 16

Ostavite komentar
Name

Патриота

26.06.2026 07:51

То је патриота а не ови код нас би и последњи фенинга прикрили.

ODGOVORITE
Name

Što ne plaća

26.06.2026 11:23

U Monaco, ili kod nas? Kod nas uzimaju sitnicu ili ništa, samo treba imati veze.

Name

Предатор

26.06.2026 08:47

Aко je из свог џепа дао и фунту Бог ме убио

ODGOVORITE
Name

Jaffa

26.06.2026 08:53

Koliko je zaradio?

ODGOVORITE
Name

Prika

26.06.2026 10:54

Nije bitno koliko je zaradio vazno je da platio sto mu pripada,a kod nas se nezna ni koliko kradu a o porezu ni reci.

Name

Realno

26.06.2026 09:38

Engleski monarh sigurno nije ni funtu iznio van Britanije,niti se bahati i troši van Britanije,nema Serdarovih,lociranje,Vijadukta,Banke Srpske,Bobar banke ugradjivanja na svim javnim radovima itd itd. Zato svi diktatori najviše para u Britaniju sakrivaju...

ODGOVORITE
Name

Zapad je zapad jbg,

26.06.2026 10:22

Utaja poreza je najteže krivično djelo na Zapadu. Daju ti da zaradiš koliko god možeš ali i da platiš državi porez bez kašnjenja i bez muljanja. Tu nema oprosta ni milosti.

ODGOVORITE
Name

Pajo

26.06.2026 10:38

Otkud mu toliki prihod kada je toliki porez ??

ODGOVORITE
Name

Dragan MD

26.06.2026 10:39

Stotinama godina pljačkali svijet i evo epiloga, a sada nas uče demokratiji.

ODGOVORITE
Name

dodo

26.06.2026 10:42

nas junak iz bakinaca placa 200m minimum

ODGOVORITE
Name

Doboj

26.06.2026 10:55

Naravno i on je kao i svi drugi gradjani ravnopravan u svemu samo sto ima vece postovanje.

ODGOVORITE
Name

Mila

26.06.2026 11:06

Je li IGOKEA platila porez

ODGOVORITE
Name

Bruka

26.06.2026 11:25

Narod je to platio placajuci porez na sve… i vazduh su oporezovali!

ODGOVORITE
Name

BOB ROCK

26.06.2026 11:50

Budala,vidi se da ne voli svoju zemlju ko nasi kraljevi,njih dvojica i njihovo mnogobrojno plemstvo koji isto tako placaju porez na kapitalnu dobit i dvorce koje nemaju pa opet placaju mnogo veci porez od ove budale engleske,sigurno godisnje par stotina maraka,mozda i hiljadu,tako se voli svoja zemlja,neka se engleski kralj ugleda na svoje kolege sa brdovitog balkana

ODGOVORITE
Name

Isto

26.06.2026 15:25

Hajde objavite u stvari samo nek poreska uprava da informaciju ko je sve i koliko prijavio dobara,i dali plaćaju? To je za babu Vangu pitanje i nesmije niko ni objaviti,ko zna kakve bi bile posljedice.

ODGOVORITE
Name

Mićo

26.06.2026 15:50

Ovaj kao daje pobjegao sa lopate.Nije se oznojio za taj novac.Kao kolonizatori širom svijeta uvijek su živjeli na tuđoj hrvači.Sve neki prinčevi princeze baronese itd.,koji prave inceste i zato su im te izdužene skoro retardirane glave.

ODGOVORITE