Радови напредају у Шарговцу, биће још пројеката
Градоначелник Драшко Станивуковић обишао је данас Мјесну заједницу Шарговац, гдје је између осталог у току асфалтирање Мале улице.
Република Српска 19.08.2026 | 13:10
Како је поручио том приликом, ово је само један у низу пројеката који се ради у овом дијелу града.
-Сваки дан, а то је и љепота овог посла, јесте бити на градилишту, бити активан и са народом. Све је лакше када видите како град напредује. Данас радимо завршни слој асфалтирања, конкретно се налазимо у Малој улици у Шарговцу. Ипак, наш циљ је да главна саобраћајница прође кроз цијело насеље. То значи да ће се насеље моћи даље ширити и развијати.

Данас смо тај процес започели у Малој улици. Овдје су нам мјештани рекли да недостаје дио путне инфраструктуре и данас ту радимо асфалт, као и на још неколико споредних улица. Очекујемо да урадимо од 300 до 400 метара кракова улица, односно улица које се надовезују на главну саобраћајницу – истакао је он.
Подсјетио је и да је јуче са сарадницима обишао радове у Чокорским пољима, гдје је такође урађен важан дио пута, али је искористио прилику да најави и бројне пројекте који су пред Бањалуком.

- У Улици браће Југовића радимо 500 метара пута који води према Бањ брду и нашем шеталишту, које ћемо такође рехабилитовати. Почињемо радове у Улици Старог Вујадина, а радимо и неколико улица у Чесми, Пискавици, према Кмећанима и Бронзаном Мајдану. Након тога селимо се у Доња Кола и Рекавице, такође на важне путне правце.
Планирана је и потпуна рехабилитација Улице Васе Пелагића, која се налази у централном дијелу града. Гундулићева улица нам је такође један од фокуса. Ради се пут према Пријечанима и Мотикама, а ускоро почињемо и изградњу главне саобраћајнице кроз Куљане. Улица Василија Острошког такође ће бити урађена. Те улице ће бити потпуно модернизоване. То су саобраћајнице које повезују насеља и различите дијелове града, а вриједност тих пројеката је више милиона КМ – казао је он.

Подсјетио је и да је у току изградња јавне гараже, као и уређење два кружна тока - код Акване, гдје ће бити постављена скулптура „Књиге“, као и кружног тока код Леснине, гдје ће бити постављен споменик кнезу Лазару.
Нагласио је и како је у протеклом периоду урађен пројекат водоснабдијевања вриједан 10 милиона марака.
Мјештанка Мале улице Брана Бућма искористила је прилику да захвали градоначелнику на свему што је урађено за овај дио града.
-Захваљујем градоначелнику који је обећао да ће ово завршити. Ово смо чекали 20 година. Ја сам овдје 20 година и тек сада се ово завршава. Захвални смо што смо коначно дочекали да се ријеши овај проблем – казала је она.
(БН) Фото: ГУ БЛ

Коментари / 0
Оставите коментар