Igor Dodik kandidat za predsjednika Srpske, Minić za premijera?
„Ja sam veoma počastvovan i izuzetno oduševljen što me naš predsjednik i moj kum Milorad Dodik predložio za kandidata SNSD-a i naše koalicije za predsjednika Republike Srpske, jer kada te takav državnik i kum predloži – nema dalje!
Republika Srpska 28.06.2026 | 07:33
Ali, ja ću, ipak, predložiti da kandidat za predsjednika Srpske bude Igor Dodik, a ja za premijera. Kum Mile nije dugme, ali ni kumić Igor nije dugmić!“, objavio je premijer Srpske Savo Minić na Iksu.
„Kao organizacioni sekretar SNSD-a, Igor je pokazao da je rođeni organizator naše igre, što se kaže sportskim rječnikom, a za narod je najbolje da to radi sa funkcije predsjednika naše Republike, dok je mjesto premijera kao stvoreno za mene. To sam tri puta radio odlično, a četvrti put će biti vrhunski! I sam kum je rekao da sam ja najbolje što naš narod danas ima, mada ja skromno mislim da sam tek treći na listi najboljih, odmah poslije kuma i kumića. Zato će biti kako oni odluče!“, precizirao je Minić.
„Kao premijer, imam mnogo velike planove, najprije da nastavimo zaduživanje za investiranje, a da najviše investiramo u robotizaciju Srpske. Sa robotima više nećemo imati nikakvih problema sa manjkom radne snage, a naša ekonomija će prosto eksplodirati! Tu je mnogo važno što robota ne možeš podmititi ili korumpirati na drugi način, tako da ćemo sa robotima iskorijeniti ostatke kriminala, jer robot nikada ne može postati član kriminalne bande, kada ga tako programiraš.
Dakle, za nas će pošteno i naporno raditi roboti 24 sata dnevno, ispočetka neće raditi sve poslove, ali, kako vrijeme bude odmicalo, preuzeće veliki dio poslova. A mi ćemo tako postati potpuni gospodari svoje sudbine! Cijeli moj plan ću detaljno iznijeti na sjednici Glavnog odbora SNSD-a, kada se bude odlučivalo ko će biti kandidat za koju funkciju“, objasnio je Minić.
“Izuzetno cijenim stav kuma Save, još jednom je pokazao da on jeste trenutno najbolje što ima naš narod, a podrazumijeva se da je to odmah poslije mene i Igora. Ja imam u planu da Igor bude predsjednik naše Republike, ali se dvoumim da li je baš sada pravi trenutak: moguće da kum Savo ima pravo, jer on je i doktor pravnih nauka, a što je još važnije, ova nenarodna opozicija se tako fino pocijepala da bi Igor glatko pobijedio bilo kojeg njihovog kandidata.
Konačnu odluku ću saopštiti poslije novog kruga konsultacija sa najbližim saradnicima i koalicionim partnerima, kada budu podržali moju odluku!”, objavio je predsjednik SNSD-a Milorad Dodik na Iksu.
“Miloradova je zadnja, uvijek je donosio prave odluke za nas. Spreman sam na sve!”, kratko je poručio Igor Dodik na Iksu.
Tekst je satiričnog karaktera
autor: Slobodan Durmanović Foto: Fejsbuk/SNSD

Komentari / 48
Ostavite komentarŠipovo RS
28.06.2026 07:45Teško nama sa njima.
ODGOVORITEZemlja S.
28.06.2026 08:31🙏BLAGO nama !!!!!!! Dolazi mlad 😇 čovjek Igor DODIK 🕛 !!!!!!! Na mladima SVIJET🌎🌏🌍 ostaje !!!!!!! ČESTITAM i SREĆNO 🧲🍀 !!! SPAS 🛟 je to REPUBLIKE SERBSKE🇧🇦🇷🇸
Đoksi
28.06.2026 08:41Iako je satira nije za smije nego za plakat od smijeha
rere
28.06.2026 08:48Samo u tekstu satiričnog karaktera je ovako nešto moguće. A politka je ionako svedena na nivo uličara i uličarenja.
Rajkard
28.06.2026 09:07Nije ovo satira ovo je bolna istina srpskog stradanja i propadanja.samo srbuj pa makar slamu jeo.
Re Đaksi
28.06.2026 10:01Plakati od muke nista nije smijesno već jadno.Ko da smo nasljedna monarhija,fyj
Borac
28.06.2026 10:46Malo su se nakrali.
Veteran
28.06.2026 07:49Koje nebuloze,privreda će eksplodirati..ona je već eksplodirala...još samo da eksplodira elektroprivreda i mi smo donji
ODGOVORITESmajo
28.06.2026 09:10Ovaj portal vrijeđa inteligenciju naroda.Nikakav dokaz da je to neko izjavio nego iz mržnje prema snsd vlasti pišu svakve bljuvotine.Imamo i mi dosta ovih stranačkih portala.Lp
sale
28.06.2026 07:50Na žalost ova prva porodica nije daleko od satire, a ni od sjeverne Koreje i Limova.
ODGOVORITEMales
28.06.2026 08:17Nije srbin nista bolje ni zasluzio .
Belegija 1
28.06.2026 09:08Ovu Republiku Srpsku treba ukinuti jer to je prcija par ljudi.
TN
28.06.2026 07:55Ha ha... ako. Veliko iskustvo je prisutno kod dotičnog.
ODGOVORITEMilija
28.06.2026 07:56Samo nam treba ovdje ko u severnoj koreji, da tatko lopurda i hohstapler da jos sinu da nas sledećih 30 godina pljačka. Stavite i ćerku goricu nek bude premijerka pa da definitivno budemo republika sjeverna srpska Koreja. Ako sad narod olovkom ove lopove ne povali i nije za boljeg.
ODGOVORITEUdba
28.06.2026 08:20Nedaju oni vlast tek tako jer slatko je opljackano preko dvadeset milijardi za tatu sad jos sin toliko i onda raspust sa vjecnim krajem.Ejj srbine svjetska tugo.
Vera
28.06.2026 08:03Naš narod je toliko zapušten i priglup, da bi Dodig mogao predložiti magarca za premijera, a vola za predsjednika, narod bi to izglasao. Radimo uporno za svoju propast.
ODGOVORITERe Vera
28.06.2026 09:05Molim te nemoj Magarca i Vola da poredis sa ovim dvojcem ,zivotnje su plemeniti i korisni ko vise vredi sami protumacite.
re
28.06.2026 09:50Ovi burlini nisu trebali dalje vladati ni dana od prvog njihovog lopovoskog mandata, koliko su se nakrali milijardi još tada od ove iz rata zgurene i s......e bijede RS.
Milorad
28.06.2026 08:09Pa šta hoćete, jesam li ja kralj ili nisam,? A ko ima bolji od mene,ajd nek neko kaže, ovim se samo bave traže ima i prepričavaju ima,ja bar imam pare i mogu predložiti i svog sina i kuma, ..šta hoćete!
ODGOVORITEJa
28.06.2026 09:35Sta to mene briga za vas ja san sebi napljacko dosta ovi 12 milijardi mi moze biti dok sam ziv i ostace jos za Igu i Gogija.
qqq
28.06.2026 08:12i karadjordje je bijo kum vujici pa sta uradi kum vujica po naredbi kneza milosa
ODGOVORITEMister Zi
28.06.2026 08:16Malo li je
ODGOVORITEXxxxxx
28.06.2026 08:19Samo cu kazati SVETE JEBLO....ovo je ludilo nase realnosti,pa zar mogu toliko,toliko biti nerealni
ODGOVORITEBaba Mara
28.06.2026 08:19Ti si svakako robot samo te pritisnu i ti radis svoj posao .Pricini pricini kao sto su nadrealisti govorili.slika i prilika robotizacije haha sretno.
ODGOVORITEPrnjavor penzija
28.06.2026 08:27BRAVO BRAVO BRAVO DODO DRUGI I MINIĆ PEMZIJE MI ISPLČUJEE
ODGOVORITEKvrgonja
28.06.2026 09:37Dobra ti je penzija kupis tri pakovanja tableta i platis struju i onda mozes da prezicas ko perava.
Mladen
28.06.2026 08:37Tooo pisajte po narodu.......
ODGOVORITEТртоје Ситносер Први
28.06.2026 08:39Јесте сатиричног карактера, али и веома могуће рјешење. Игор је капацитет, студирао у Италији, зна талијански и енглески,док му бабо не зна ни матерњи. За српског члана председништва обавезно кандидовати Горицу, јер Жељкица је давно потрошена роба. Све у смислу опстанка континуитета.
ODGOVORITEJebote
28.06.2026 08:40Ovo nema dalja,da nije zalosno bila bih jedna dobra komedija u scenariju Duska Kovačevića.Maratonci bih bili mala maca.Ja bih sad i unuka predložio za podprecjednika ,nek se djete čelici .A strine i svekrve za ministrice i savjetnice.Ono kako se džem mjesa da ne zagori.
ODGOVORITEObeazovan?
28.06.2026 08:41Kakva rupa smo mi sad svi zaogruzite igora covjek bez dana staza u privredi sve sto radi tata mu dao nezna kako je se napatiti doc do rezultata. 5 milonona dao tata javno da se igor nedrogira !!! Ukinuti izbore nek vladaju vjecno .banjalucki teletabisi dtasko i i igac!!!!
ODGOVORITEMilica
28.06.2026 08:48Sve na narodu ostaje kako ce da zivi u oktobru odlucuje svoju sudbinu
ODGOVORITEBaja i njegov mali
28.06.2026 08:52Nemojte previše sa satirom jer istorija je pokazala da nam te satire brzo postanu realnost.
ODGOVORITE.Ggg
28.06.2026 08:55Можете ли испрограђирати робота да подмири све ваше конкубина,пошто су многе постале прије љубавнице него службенице,сви сте постали бескорисна маса,па програмирајте машине да вас замијене,јер оне неће одустати,улог је ту велики
ODGOVORITESavo
28.06.2026 08:56Ovo je dobro, podjelice ih unutar njih samih...a dinastija lažnih Karađorđevića napokon će da nestane!
ODGOVORITESova
28.06.2026 09:05Osioni i bahati a ponaj više sa kriminalom ne prestaje se ..dokad misle dače trajati njihovo Carstvo..lako je sa Narodnim Parama carovati al do kad verovatno i ostalima takvo stanje paše....😎
ODGOVORITENada
28.06.2026 09:05Sta ovaj prica , cuje li on sebe ! O boze boze pomozi ako te ima. Ili je I on digao ruke od ovakvog natoda.!
ODGOVORITEBošnjak
28.06.2026 09:25Radujemo se mi Bošnjaci ovakvom kandidatu, jer sa njim je zagarantovan nestanak RS.
ODGOVORITEJedan
28.06.2026 09:27Jako ste dosadni sa ovim forama za drugi razred osnovne škole
ODGOVORITENenad
28.06.2026 09:36Ja sam mislijo da smo dno već odavno dotakli, ali izgleda da nismo, uvijek se iznenadim. Sin Predsednik Kum Premijer Ćerka ……… To samo kod nas ima lopovluk i bahatost
ODGOVORITEJovan
28.06.2026 09:38Имал' каква комедија о до подне и од подне
ODGOVORITEIS
28.06.2026 09:40Predložite Nešića lažnog srbina. Umjesto ikone stoji mu 500 eura, za novac i vlast bi i dijrte prodao. Kurci se i srbuje a stanove pravi po Istocnom Sarajevu i uredno prodaje balijama. Za pare i podršku on ce njima i džamiju sagraditi. Otvorite oči narode. Slab nam je izbor, svi su lopovi, ali Nešić, Selak i Đokić su najgori. Kog se resora dohvate, tu trava više ne niče. I da, dodati i debelog Stevandića
ODGOVORITEBorac
28.06.2026 09:45Sve možemo komentarisati i pisati ali narod je u komunizmu i narod odlučuje sve.
ODGOVORITEBoj
28.06.2026 09:50Prije bi glasao za crnu sotonu nego za Dodikovog isprdka.
ODGOVORITERoki
28.06.2026 10:22I sin bi tata 😂!
ODGOVORITEGospodine Durmanoviću
28.06.2026 10:25Svaka čast na vašim predviđanjima, kao da Vas je Milorad Dodik postavio na mjesto sernatora, kao što je postavio i Aleksandara Vulina, koji je imenovan za člana Senata Republike Srpske krajem decembra 2023. godine, a imenovanje je stupilo na snagu 1. decembra te godine.
ODGOVORITESandblaster
28.06.2026 10:26To kopiranju Sjevernu Koreju Dodikovi
ODGOVORITERade
28.06.2026 10:29Samo nam još Goricu ubacite negdje.
ODGOVORITERe
28.06.2026 10:43Nema ona vremena, mijenja muzeve i radja djecu……